Jeden z nejkrásnějších evropských parků, který miluje každý zahrádkář

Pokud nedáte dopustit na záplavu pestrobarevných květů, neměli byste si nechat ujít Nizozemsko a jeho park Keukenhof. Říká se mu také zahrada Evropy nebo jednoduše tulipánový park.

Nepřekvapí tedy, že jednotlivé záhony místní zahradníci vysazují každý rok na podzim. Veškeré práce musejí být naplánovány více než dobře. Cibulky a hlízy se obvykle vysazují do půdy ve třech vrstvách.

Zážitek, který si můžete dopřát opravdu dlouho

Důvod je jasný – rozložit období kvetení jednotlivých odrůd tak, aby efekt kvetení vydržel po celou dobu otevření parku. Všechny výsadby se dělají ručně, což by možná ani nebylo tak zvláštní, kdyby se vysazovalo pouze několik záhonů. Ovšem každý rok se zde vysazuje přibližně 7 milionů cibulí a hlíz. Nad všemi samozřejmě vítězí tulipány, těch je přibližně 4,5 milionu kusů. Zbytek tvoří narcisy, modřence, hyacinty a další druhy.

Foto: Pixabay

Když už budete v Kenkeuhofu

Ovšem v okolí jsou i další místa, je se vyplatí navštívit. Kromě parku se rozhodně vyplatí zavítat i na pole, která se nacházejí v blízkém okolí. V tomto čase září pastelovými barvami a nedají se přehlédnout.

Nabízejí neuvěřitelné výhledy do krajiny. Vidět miliony květů tulipánů či hyacintů za jediný den – to je opravdový zážitek! Ano, i proto se sem rozhodně vyplatí na jaře vypravit.

Kde lokalitu najdete? Zorientuje se každý

Park Keukenhof se nachází u městečka Lisse, asi 40 km jihozápadně od Amsterdamu. Cesta k parku je výborně označena zřetelnými informačními tabulemi. V sezóně k parku přijíždějí i autobusové příměstské spoje: č. 54 od železniční stanice ve městě Leiden, č. 89 od hlavního nádraží v Haagu a č. 58 z mezinárodního letiště Schiphol v Amsterdamu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof/, https://hoska-tour.cz/magazin/park-keukenhof-zahrada-holandsko/, https://www.holandsko.cz/keukenhof.html

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.