Mirakulum, největší zábavní park pro rodiny s dětmi v Čechách! Atrakce, které jinde v Česku neuvidíte

playgroung

To je zábavně poučný park Mirakulum, který se rozkládá na obrovské ploše. Takže máte o zábavu na celý den postaráno. Tím spíše, že letos tento gigant slaví desáté výročí založení a každým rokem představí návštěvníkům novou atrakci. Najdete ho ve středočeských Milovicích nad Labem. Jeho obliba neustále roste. Co všechno v Mirakulu potkáte? Především mohutný Hrad Mirakulum s výjimečným designem, dětmi oblíbený Vodní svět s osvěžujícími atrakcemi. Stejně tak i Lesní město s nezbytnými lanovými stezkami v korunách stromů spolu s nepostradatelnými tobogány. Nikde jinde v Česku neuvidíte unikátní Farmu pro děti se zvířaty jako zde. Tato farma je výjimečná v tom, že se všemi zvířaty si děti mohou bezpečně hrát!

Jak je to možné?

Zvířátka jsou vyrobena z laminátu a od živých jsou téměř k nerozeznání, avšak spíše pro děti, jež se s domácími zvířaty setkávají minimálně.  Zde mají alespoň možnost je detailně  poznat a osahat si je. Koho? Ovečky, kozy, husy, koníky, králíky a spoustu dalších. Samozřejmě nechybí ani věrný psí kamarád hlídající tuto zábavnou tlupu zvířátek. Mimochodem zvířata jsou v naprosto reálné podobě i velikosti.

Gigantický hrad Mirakulum

Upoutá vás na první pohled svými neobvyklými, avšak zajímavými stavbami s osmi vysokými věžemi a hradbami. Zvídavé děti ho budou moci prozkoumat díky různým prolézačkám od shora až dolů. A dokonce se dostanou až do tajemného podzemí. Nezapomeňte jim do batůžku přibalit i baterku, aby mohly podzemní labyrinty důkladně probádat.

Báječný vodní svět nenechá v klidu žádné dítě…

Nezapomeňte kromě baterky přibalit dětem i plavky, případně menším dítkám plenkové plavky. Pokud zapomenete ručník, žádná tragédie, jelikož ten si můžete v parku koupit. A navíc i s emblémem Mirakula, takže si vezete domů praktický a zároveň pěkný suvenýr.

Co nesmí chybět v žádném dětském zábavním parku? Trampolíny!

V zábavním parku Mirakulum čekají na děti tři velké barevné trampolíny o rozměrech dvacet pět x třináct metrů, které jsou rozmístěné v různých zónách. Vedení parku myslí i na nejmenší děti, na které čeká menší trampolínka v dětské vesničce. Vaše ratolesti zaručeně nevynechají ani žádnou ze čtyř obřích houpaček, které snadno najdete. Jsou totiž rafinovaně umístěné uprostřed parku, takže přímo zvou k tomu, aby vás vynesly až do výšky 12 metrů. Pro zajímavost, jejich kmit je okolo dvaceti metrů.

To stále ještě není všechno

Kromě adrenalinových atrakcí jsou k dispozici i zklidňující programy. Máte chuť se s dětmi projít dětskou vesničkou, která vás všechny neomylně vtáhne do světa pohádek a kouzel? Kromě rozvíjející se dětské fantazie si užijete i spoustu smíchu v Zrcadlové síni. Anebo si raději zahrajete na tajnou schovávačku a prozkoumáte více než kilometr různě vedených cestiček v přírodním tajemném habrovém bludišti? Případně se spolu s dětmi projdete příjemnou lesní stezkou s naučnými moduly a enviromentálními prvky?

Za vyzkoušení v Lesním městě zaručeně stojí jízda na gumovém kruhu na tubingové dráze anebo kolotoč, který se při jízdě naklání. Dětmi oblíbené je zdolávání Vulkánu se skluzavkou. Nepochybně za zhlédnutí stojí i naučné zahrady se sezónními bylinkami a voňavými pestrobarevnými květinami, kde procítíte relax naplno…

Mirakulum-zábavní-park-Milovice-nad-Labem

Foto: Soukromý archiv Taťany Veselé, Vulkán se skluzavkou v Milovicích

Den plný radosti a úsměvů

V Mirakulu se vám možná natolik zalíbí, že se rozhodnete zakoupit permanentku na sezonu 2022 s neomezeným počtem vstupů, abyste se sem mohli vracet. Tento zábavně naučný dětský park nabízí totiž tolik atrakcí, že je napoprvé nebudou vaše ratolesti schopny vyzkoušet a prožít. Park je v sezoně od května do září otevřený dennodenně od 10 do 18 hodin. Parkování zdarma je zajištěno před vstupem do areálu. Jestliže vaše dítko nedorostlo do 90 cm, vstupné má zdarma!

Zajímá vás možnost občerstvení? V jedné ze čtyř Gastro zón si rozhodně vyberete

O občerstvení v Mirakulu skutečně není nouze. Máte rádi hotovky? I ty tu mají. Gastro zóna „U vstupu“ vám nabídne polévky a hotovky spolu se saláty i nápoji. Stejně tak můžete ochutnat klobásy z udírny. Dáváte přednost steakům, rybím specialitám či stripsům, anebo se vám sbíhají sliny při představě čerstvě upečené pizzy z pece na dřevo? Milují vaše děti obligátní párky v rohlíku a ledovou tříšť, zmrzlinu, vafle, palačinky, či langoše? Máte pocit, že si potřebujete odpočinout při šálku voňavé kávy s nějakým výtečným mlskem? Vše je vám k dispozici!

Majitelem parku je Jiří Antoš, který tvrdí, že areál je vymyšlený tak, aby v něm tatínky nemohlo nic naštvat , maminky byly spokojené a děti nadšené. Ví, o čem hovoří, neboť s manželkou mají čtyři děti. Ty byly prubířským kamenem při zkoušení a zavádění stále nových atrakcí… Přijeďte a posuďte sami. A zanechte nám vzkaz v komentářích, jak se vám a vašim dětem v Mirakulu líbilo.

Zdroj: vlastní, Park Mirakulum – Zábavně-naučný park Mirakulum nabízí 12 hektarů plochy plné her

Náhledové foto: Pixabay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?