Nevšední budovy, které přinesly do světa architektury něco nového

Existují místa, která jsou po architekty přímo dokonalá, pokud chtějí pustit uzdu své fantazii a vytvořit budovy, které jsou neobvyklé a kreativní. Takových projektů ovšem existuje spousta a jen některé budovy projdou schvalovacím procesem a najdou si investora. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Siwa Oasis aneb zázrak v poušti

Postavit něco v písku je někdy pěkný oříšek. Architekti a designéři se ale nevzdávají a přicházejí stále s novými projekty. Jedním z nich je například Siwa Oasis. Jedná se o budovu, která počítá s různými technologiemi, které by měly zvládat pískové podloží, které se často uvolňuje a také by mělo jít o plně ekologický projekt.

Farm tak trochu jinak

Další z plánovaných projektů je také budova Farm. Ta se skládá ze spojených částí a skleněných stěn. Hlavní je vytvořit mnoho společných a propojených prostor, kde se lidé budou moci scházet, užívat si denního světla, života kolem a všudypřítomné přírody.

Foto: Pixabay

Horizont bude sloužit zvířatům v nouzi

Díky této budově by mělo být snazší pečovat o opuštěné psy, proto má tento projekt mnoho zastánců. Ubytovat by se zde mohli lidé, kteří o takového psa pečují a navzájem by se mohli scházet. Budova je například vybavena širokou terasou a několika východy.

Azekat Al-amal aneb návrh na celé město

Konečně přichází na řadu také město. Návrh na jeho rekonstrukci představuje futuristický design, ve kterém by měly být splněny všechny požadavky moderního města. Je tu místo pro mládež, dospělé a pracující, ale také seniory. Hlavním cílem architektu bylo vytvořit příjemné místo, kde se bude prolínat mnoho skupin s odlišnými koníčky a aktivitami.

Zdroj: https://www.behance.net/gallery/109977847/AZEKAT-Al-AMAL, https://www.etk.pte.hu/public/upload/files/Palyazati_iroda/elnyert/Elelmiszertudomanyi_ismereretek.pdf

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.