Zkuste si „chytit“ svou výstavu. Putuje od Plzně až po Ostravu

Zatímco za některými výstavami musíte vycestovat na druhý konec republiky nebo ještě mnohem dále, existují i takové, které se přijedou podívat za vámi. Tak proč toho pro jednou nevyužít?

Jedna taková se aktuálně nachází v plzeňských Šafaříkových sadech, a to až do 22. června. Jde o velkoformátovou fotovýstavu Czech Industry Photo. Jde o jedno z deseti měst, která tato osvětová výstava do ledna 2023 navštíví.

Czech Industry Photo – co vám může nabídnout?

Vedle příznivců umělecké fotografie i průmyslových inovací cílí tato výstava především na děti, mládež a jejich (pra)rodiče, kteří je ovlivňují ve volbě studia a budoucího povolání. Nejde totiž jen o několik zajímavých obrázků, jak bývá u podobných výstav často zvykem.

Více než dvacítka působivých snímků je doplněna o zajímavé příběhy, jež návštěvníky lépe vtáhnou do děje a odtajní jim skryté krásy i průmyslové novinky. Všichni, kdo se k fotografiím dostanou, se tedy rozhodně mají na co těšit.

Foto: ČTK

Chyťte si svou výstavu

Czech Industry Photo si můžete „ulovit“ v deseti českých a moravských městech od Plzně až po Ostravu. Letos se na cesty vydává v zcela novém venkovním formátu, který si můžete kdekoliv samozřejmě prohlédnout bezplatně. A to ještě není všechno. Přes aktivní QR kódy si uživatelé chytrých telefonů mohu rovněž procházet v online podobě další umělecké fotografie, pocházející z mnoha zdrojů – od rozmanitých průmyslových firem až po předních české univerzity.

Zbývá ještě dodat, že tato fotovýstava je realizována bez státních a evropských dotací jen za podpory srdcařů, spolupracujících médií, asociací a partnerů, – tedy všech, kteří v kreativní průmyslové osvětě spatřují důležitost a smysl.

Zdroj: Plzeň žije fotografiemi | Protext – PR služby ČTK, Úvod | Czech Industry Photo

Náhledové foto: ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.