Jelení příkop – příští rok bude přístupný

Horní část Jeleního příkopu má rekonstruovaný medvědinec a příští rok jej chce Pražský hrad zpřístupnit i veřejnosti. Stát by se tak mělo v druhém pololetí roku 2020.  Ještě před tím by měly být zlikvidovány všechny škody po havárii kanalizací z roku 2018 a vybudovaná nová stoka. To šve pak budou moci návštěvníci uvidět na vlastní oči.

Kanalizace za 17 milionů korun

Právě zmiňovaná zakázka na novou kanalizaci vyšla na 17 milionů korun. O náklady se postaraly Pražské vodovody a kanalizace. Konec výstavby by měl být v červnu roku příštího roku právě to bude také datum, kdy bude horní část Jeleního příkopu lidem zpřístupněná. pokud se ptáte, kdy můžete navštívit i druhou část, hovoří se o roku 2022. Zde se opravují hradby a věže, které by posléze mohly být také turistickým lákadlem. první ze staveb dolní části příkopu by měla být dokončena ještě v tomto roce. Řeč je o věži Mihulka. Následovat budou gotické zdi a budovy, které k ní přiléhají.

Příští rok Daliborka

Tento projekt stál v první své části asi 300 tisíc korun. Práce na věžích zaplatí Pražský hrad. Půjde o asi 55 milionů korun. V dalším roce je pak naplánovaná oprava další známé věže a chlouby Jeleního příkopu – věže Daliborky. V roce 2020 by měla také proběhnout soutěž o zhotovitele díla, uvádí Pražský hrad.

Podívat se můžete ale i nyní

Pokud však nechcete čekat až do příštího roku v případě horní části a až do roku 2022 v případě dolní části, můžete Jelení příkop navštívit i o víkendu, který připadá na 16. a 17. listopadu 2019. Jde totiž o mimořádnou akci, kdy si návštěvník může prohlédnout sice ještě současný, avšak stejně zajímavý stav této přírodní rokle. Každý den je možno takto činit od 10. hodiny dopoledne do tří hodin odpoledne. Vstup naleznete u branky na Klárově. Dostat se sem můžete metrem. Nedaleko se nachází jeho zastávka – Malostranská.