Jižní Korea: panenská příroda a litry alkoholu

vlajka

Když se řekne Korejský poloostrov, každému vyvstane na mysl komunistická Severní Korea a její nesmyslný režim. My se však budeme věnovat Koreji Jižní, která je naopak zemí velmi pokrokovou. Snoubí se zde ruch velkoměst s panenskou přírodou a místní lidé vynikají svou milou povahou a pohostinností.

Pár základních informací

Jižní Korea vznikla jako samostatný stát v roce 1948 a nachází se, jak lze již z názvu pochopit, na jižní části Korejského poloostrova. Patří k ní ale i další ostrovy rozeseté v okolních mořích. Hlavní a zároveň největší město je Soul. Je to především hornatá země s mírným podnebím. Pokud máte chuť vydat se do Jižní Koreje, nic vám nebrání. Pro obyčejnou dovolenou vám stačí pouze cestovní pas. Cestujete-li za jiným účelem, než je turismus nebo na dobu delší než 90 dní, musíte si na velvyslanectví zažádat o vízum.

Důrazně vám doporučujeme nezanedbat očkování. Dobře si zkontrolujte hlavně platnost očkování proti tetanu a zvažte i očkování proti vzteklině. Ta je totiž v Jižní Koreji dost rozšířená. Nejdůležitější je však očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu.

soulSoul: foto Pixabay

Co navštívit

Pokud jste milovníky přírody, zavítejte do některého z 22 národních parků. Za návštěvu jistě stojí vyhaslá sopka Halla-san, která je zároveň nejvyšší horou země. Nachází se ve stejnojmenném národním parku, který je navíc zapsán na seznamu UNESCO. Jižní Korea má také detailně propracovanou síť cyklostezek.

Téměř povinností je podívat se do místních buddhistických chrámů. Z chrámu Myogaksa, který najdete v Soulu na vás přímo dýchne historie. V některých chrámech se můžete i zúčastnit tradičních očistných rituálů.

palácPalác: foto Pixabay

Pár zajímavostí na závěr

Korejský likér Soju, který mimochodem určitě ochutnejte, je nejprodávanějším alkoholickým nápojem světa. Jihokorejci jsou celkově velmi liberální, co se alkoholu týče a v jeho spotřebě patří mezi světovou špičku. Pokud se vás místní zeptají na krevní skupinu, nelekejte se. Věří totiž, že krevní skupina ovlivňuje osobnost člověka a někdy si podle tohoto kritéria vybírají i partnery.

Zdroje: https://www.cklub.cz/pruvodce/jizni-korea

https://www.mahalo.cz/cestopisy/cestopis/jizni-korea-22-kuriozit-a-zajimavosti-o-kterych-jste-pravdepodobne-neslyseli

Vlajka: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.