kor2

Jižní Korea – zajímavé cestovatelské tipy

Nemáte rádi zájezdy s cestovkou, ale při toulání na vlastní pěst si stále nejste schopni sestavit zajímavý itinerář? Zapomeňte na cestovatelské katalogy a dejte spíše na doporučení těch, kteří už tuto jedinečnou zemi navštívili. Kam by vás pozvali?

Andong – vesnička Hahö

Hahö leží asi dvacet kilometrů od Andongu a zamířit sem můžete hned ze dvou důvodů: uvidíte opravdu zachovalou domorodou vesnici zapsanou na seznam UNESCO a v tom správném období se také můžete účastnit tradičního Maskdance Festivalu.

Vesnička Hahö se může pyšnit výjimečně zachovalými tradičními budovami, obývanými rodinou Ryu více než 600 let. Ne, není to jen běžné muzeum pod širým nebem ani muzeum, ale autentické místo, kde lidé stále skutečně žijí. Typické jsou pro místní architekturu například staré střechy typického tvaru (některé pokryté slámou) či charakteristické dveře s velkými klepadly. Užít si můžete i malebný výhled na hory.

Gyeongju – nejen za hrobkami králů

Vypadají jako malé zelené kopce v okolí města, někdy obehnané jednoduchým dřevěným plotem. Ve skutečnosti ve svých útrobách ukrývají ostatky vládců z dynastie Silla (7.-10. století). A zapomenout nesmíme ani královské paláce, v noci nádherně osvětlené. Gyeongju však proslavilo i něco jiného – zvyk, velmi populární mezi mladými lidmi, kteří si neváhají v množství okolních stánků vypůjčit tradiční kostýmy a korzovat v nich po městě. Vám doporučujeme totéž, podobně půvabné fotografie navíc jen tak někde nepořídíte.

Ostrov Jeju – na doporučení místních

Všichni obyvatelé Jižní Koreje se shodují, že právě tady žijí skřítkové a rádi vám výlet sem doporučí. Celý ostrov Jeju je zapsán na seznam UNESCO. Jde o největší korejský ostrov s nejvyšší horou země (vyhaslou sopkou) a nádhernou přírodou. Určitě nesmíte minout nádherné Cheoniyeon Falls a následně si v městečku Seogwipo dopřát něco dobrého na zub. Stojí to za to.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *