Výlet na podzim? Zkuste Sicílii

Hledáte-li tip na podzimní výlet v zahraničí, určitě zkuste popřemýšlet o italské Sicílii. V tomto ročnímu období totiž má co nabídnout. To si taky dnes ukážeme. Pojďme tedy společně na to!

U moře

Na podzim můžete pořád ještě vyrazit i na sicilské pláže. Samozřejmě, že voda ani vzduch již nejsou tak teplé, jako v prostředku sezóny, avšak i přesto vás nečekají žádné mrazy. Koupat a slunit se zde ještě v první fázi podzimu určitě dá. Doporučit lze například Kyklopskou riviéru. Nachází se na východním pobřeží a je to jistá záruka spokojenosti. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších oblastí a moře je zde čisté. Na dohled pak máte známou Etnu. Pokud máte raději více písečné pláže, naleznete je na jihu Sicílie. Je zde složitější doprava, ale i tato oblast má co nabídnout. Například Agrigenta nebo Gely.

Kamenné památky

Sicílie je však spojena i starověkými památkami. Ty se zde datují až do doby 7. století před našim letopočtem. Najdete zde pozůstatky starých Řeků i Římanů. Můžete se například vydat k Údolí chrámu v Agrigentu. Je zde i obrovský chrám Svornosti. Při pohledu na něj se tají dech. Dále je dobré navštívit například známe Syrakusy. Žil zde Archimédes a nejdete zde i zbytky největšího řeckého divadla na ostrově. Za návštěvu však stojí i další msta. Pozůstatsky města Segesta nebo ruiny Selinunte.

Města k navštívení

Nemusíte však navštěvovat jen města, z kterých zbyly jen trosky. Za návštěvu stojí i ta současná. Například známé Palermo, které skvěle uchovává původní atmosféru „staré Sicílie“. Najdete zde dva extrémy. Úzké ulice, mnohdy velmi špinavé, a vedle toho nádherně architektonicky zpracované chrámy, kostely a jiné památky. Určitě vás jako turisty musí lákat i druhé největší místo Sicílie -Catania se svým historickým centrem. Dnes jde o město s převažujícími barokními památkami. Může za to nová výstavba po velkém zemětřesení v 17. století.