Jste dobrodružný typ? Ubytujte se ve věznici!

Extrémní cestování je mezi cestovatelskými nadšenci stále oblíbenější, my vám však dnes nabídneme jeho trochu umírněnější verzi. Ne, nebudete si muset ustlat mezi mukly, stačí využít hotely, které dřív sloužily jako věznice…

Najdete mezi nimi známá jména i naprosté nováčky, kteří rozhodně stojí za vyzkoušení. Záleží přitom jen na vás, zda se při své návštěvě chcete cítit opravdu jako trestanci, nebo dáte přednost standardnímu hotelovému luxusu.

Vězení

Ottawa Jail Hostel

Ottawská věznice byla známá svým nelidským zacházením s vězni. Nešlo jen o dospělé muže a ženy, ale také děti nebo psychicky nemocné osoby. Do malých cel, v nichž se dnes můžete ubytovat, se muselo vejít často až 150 vězňů! Ottawa Jail Hostel je skutečně stylový, do některých pokojů tak vedou jen zamřížované dveře a obdivovat tu můžete dokonce i původní šibenici!

Four Seasons Sultanahmet

Další „známá firma“ pochází z Turecka, tedy konkrétně z Istanbulu. Je těžko lze uvěřit, že v prostorech tohoto dnes luxusního hotelu, kdysi úpěli vězňové, kteří se znelíbili osmanskému sultanátu. Budete-li pozorní, všimnete si mramorového sloupu s nápisy od minulých vězňů či značně omšelých původních dveří. A až se posadíte do prostorné restaurace, vězte, že jde o původní „výběh“ vězňů, kteří tak měli alespoň občas přístup ke světlu a čerstvému vzduchu.

Jail Hotel Lucerne

Přesuňme se teď do města Lucerne ve Švýcarsku. Jedinečné dřevěné dveře s bytelným kováním vedoucí do pokojů, knihovna s týmiž tituly, které tu kdysi četli zadržovaní vězni (včetně množství vzkazů na jejich stránkách), luxusní apartmán v bývalé kanceláři ředitele věznice – může si dokonalý „vězeňský“ hotel přát ještě něco víc? A když uvážíte, že poslední obyvatelé opustili jeho ponuré zdi teprve roce 1998, je o dokonalou atmosféru věru postaráno.

Unitas Hotel

A jeden povedený kousek máme i u nás. Unitas Hotel v Praze je bývalou budovou tajné policie, a v některé z jeho cel pobýval kdysi i Václav Havel. Za jedinečným zážitkem tak nemusíte cestovat daleko.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.