Kapské město

Kapské město – bída vedle luxusu

Jde o jedno z nejhezčích měst, které určitě očaruje každého cestovatele. Nachází se na jihu Afriky a i přesto, že jde o velkou metropoli, nabízí i přírodní kulisy, které jinde neuvidíte. Pojďme se podívat na jedno z nejhezčích měst Afriky, možná světa.

Scenérie i slumy

Už po příletu vás Kapské město okouzlí. Již z letadla jde vidět místa jako False Bay, poloostrov Cape Peninsula nebo známou Stolovou horu. V blízkosti letiště naleznete, ale také slumy chudých obyvatel města. Mezi největší ghetta patří Gugulethu, Langa nebo Khayelitsha. Pokud se však vydáte do centra, již naleznete jinou podívanou. Anglicky se nazývá toto místo City Bowl a jde o úplně jiný svět než je kapské předměstí. Město leží v údolí a je obklopeno třemi horami. Jde o centrum JAR, takže zde naleznete vládní a administrativní budovy, vidět zde však můžete i moderní architekturu, evropský styl města nebo velká tržiště.

Stolová hora

Hlavním symbolem Kapského města je však beze sporu Stolová hora (Table Mountain). Jde o horu s plochým vrcholem, který je asi kilometr nad městem. Poskytne vám krásný výhled a scenérii, kterou stojí za to zvěčnit vašim fotoaparátem. Nahoru vede lanovka. Je to asi nejpohodlnější cesta. Jezdí od ráno až do večera. Můžete se zde však dostat i pěšky. Nejde o náročný výšlap, navíc zde vede hned několik tras.

KAPE

Město pro milovníky vína

Každý správný znalec vín, ocení i další stránku tohoto místa a oblasti. Nachází se zde mnoho vinohradů. Víno zde má dlouholetou tradici sahající až do 17. století. Navíc jihoafrická vína jsou proslulá na celém světě. Nejprve byly vinohrady uvnitř města, postupně, jak se město rozrůstalo, se přesunuly okolo metropole. Dnes je tedy Kapské město doslova obklopeno vínem. Odrůdami typickými pro Kapské město i celou Jihoafrickou republiku jsou určitě Pinotage, Chenin Blanc nebo Cabernet Sauvignon a Shiraz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *