Vyrazte za teplem už teď! Egypt je ideální destinací!

Egypt

Místo, které láká v každou roční dobu, je finančně dostupné a nabízí spoustu možností pro odpočinek i nové zážitky, to je dovolená v Egyptě, konkrétně v Marsa Alam u pobřeží Rudého moře. Pokud nemáte rádi spalující vedra, nyní je nejlepší čas do Egypta vyrazit. Teploty tady ještě nejsou tak vysoké jako v létě.

Proč zrovna Egypt?

Egypt je destinací bohatou na historii a krásné proslulé monumenty.  V destinaci můžete být už po 4,5 hodinách letu, takže nemusíte trávit dlouhé hodiny v letadle nebo autě, abyste se dostali k moři.  Ti, kdo rádi poznávají, mohou hned u pláže obdivovat svět pod hladinou a nepotřebujete k tomu ani drahé vybavení. Naprosto stačí brýle a šnorchl, které se dá navíc půjčit i v resortu. Potřebovat budete jen voděodolný fotoaparát, abyste mohli zaznamenávat ty hejna barevných rybek v moři, hned co sejdete žebřík s dřevěného mola. Věřte, že tato zábava vám vydrží hodiny.

Potápění v Egyptě

Za památkami

Komu by koupání v moři a objevování podmořské hladiny bylo málo, může se vydat po stopách dávné civilizace a to prostřednictvím památek. Nejvíce je jich v Horním Egyptě ve městě Luxor. Období faraonů se pyšní mnoha chrámy, třeba Ipet resyt, což v překladu znamená ,, jižní svatyně‘‘. Tento chrám byl vystavěn roku 1300 př. n. l za vlády faraona Amenhotepa III. Další možností je výlet lodí do Marsa Mubarak, do střediska, které přeje mnoha podmořským zážitkům, tím největším je plavat vedle obrovských želv.  Marsa Alam je klidnější oblastí a kromě písečných pláží jsou zde skvělé podmínky i pro vodní sporty např. windsurfing.

Luxor

Nechte zařizování cestovní kanceláři

Egypt je na příliv turistů zvyklý, resorty a hotely se neustále zdokonalují a pyšní se profesionální a příjemnou obsluhou. Ať už se však chcete vydat do jakéhokoliv koutu Egypta, vždy je lepší využít služby cestovních kanceláří. Nejenže vám odpadnou starosti, delegáti vám navíc poradí, kam vyrazit na výlety, kde se najíst nebo jak vyřešit dopravu za památkami. Vy si pak jen naplno užíváte moře, bazén nebo drinky na baru.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.