Tyrolsko

Kam jet lyžovat s dětmi?

Asi málokde najdete tak vstřícná lyžařská střediska k rodinám s dětmi, jako v Rakousku. Na děti myslí nejen na sjezdovkách, ale i v restauracích, kde nabízejí dětská menu a speciální pokrmy pro děti. Také místní hotely jsou na rodiny s dětmi skvěle připraveni. A jaká střediska tedy navštívit?

Lyžařský areál Weissensee

Tento lyžařský areál je vhodný, pro děti, začátečníky i pro ty co mají rádi lyžování bez jakéhokoliv stresu.  K dispozici je 50 kilometrů sjezdovek a 5 lyžařských vleků. Na své si zde přijdou i milovníci bruslení, jelikož zdejší jezero Weissensee je největší přirozenou ledovou plochou v Evropě s okružní jízdou až 25 kilometrů. Středisko také nabízí pro rodiny s dětmi speciální atrakce jako je například Dětský lyžařský svět s dětským klubem a lyžařskou školou nebo měřící medvídek Meterix, díky němuž mohou rodiče získat slevy pro své děti. Čím dítě méně měří, tím méně rodiče za dítě zaplatí.

Dětská lyžařská houpačka na Riesneralm

Risneralm je menší kopec s velkými sjezdovkami nedaleko Schladmingu. Areál je rozdělen do 7 hlavních tratí mezi 30 kilometrů sjezdovek. Líbit se tady bude opravdu všem. V nabídce jsou totiž carvingové, červené sjezdovky, černou sjezdovku i freeride. Dole v údolí se navíc nachází cvičná louka s malou dětskou houpačkou, která byla v Rakousku první svého druhu. Raritou je její nejdelší pásový vlek. Ten dopraví vaše děti snadno a bezpečně na vrchol. Děti se tady navíc mohou povozit na posuvném koberci nebo zažít spoustu zábavy na překážkové dráze a v dobrodružném parkuru.

Tannheimer Tal – Tyrolsko

Tannheimer Tal v Tyrolsku patří mezi nejkrásnější vysokohorská údolí v Evropě. Nabízí pestré lyžování a také hodně zábavy, takže pro rodiny s dětmi ideální.  Především středisko Jungholz s mírnými sjezdovkami, které jsou pro začátečníky jako stvořené, navíc se speciálními dětskými vleky dopravníkovými pásy. O trochu adrenalinu se tu stará obrovská slalomová sjezdovka, tubusová skluzavka nebo svah s boulemi.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *