Pustevny

Lyžování v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezský kraj je pro milovníky zimních sportů ideálním místem. Lyžování, běžky i snowboarding, to všechno se vám tady dostane. Pro svou zimní rekreaci můžete zvolit třeba některý ze skiareálů v Jeseních či Beskydech.

Ovčárna a Karlov v Jeseníkách

Moravskoslezský kraj se na západě dělí s krajem Olomouckým o pohoří Jeseníky. Nejlepší podmínky pro lyžování a obecně zimní sporty nabízí středisko Karlov pod Pradědem. Ve středisku je každoročně k dispozici 14 udržovaných 070-464
sjezdovek a 3 lanovky. Vyberou si jako začátečníci, tak zkušení lyžaři. Ceny skipasů na den se zde pohybují oko 500 korun. Dalším, a ještě výše položeným lyžařským střediskem je areál Ovčárna, který se nachází nedaleko Pradědu. Ovčárna nabízí 9 sjezdovek se 6 vleky a 17 kilometry běžeckých tratí.

Lyžování v Beskydech

V Beskydech v okolí Frýdlantu nad Ostravicí najdeme spoustu menších skiareálů. Například středisko Skalka ve vesnici Ostravice nabízí skvěle udržovanou sjezdovku, kvalitní vlek i osvětlení pro noční lyžování. Cena skipasu na jeden den 810-403 vás přijde na 350 korun za dospělého a 250 korun za dítě. Podobné služby můžete čekat i ve středisku Opálená, blízko obce Čeladná. Jestliže toužíte po větším areálu, zavítejte do střediska Malenovice. Toto středisko nabízí hned 6 udržovaných sjezdovek, 2 vleky a také půjčovnu lyží nebo lyžařské kurzy. Za skipas na celý dne zaplatíte 430 korun.

Lyžování na Pustevnách

Ještě zajímavější volbou pro zimní rekreaci je skiareál Pustevny. Pustevny se nachází na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje. Najdete zde 6 sjezdovek se 7 vleky a lanovkou. Sjezdovky jsou perfektně udržovány a kolem areálu najdete také běžecké trasy. Kromě sjezdovek a běžeckých tras jsou zde k dispozici spousty hotelů, restaurací nebo půjčoven lyží.  Ceny skipasů se pohybují okolo 450 koruna a zahrnují i vstup na lanovku.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *