Mariánské lázně

Kam na wellness? III. díl

Jste časově vytíženi, ale i přesto byste si rádi dopřáli relax? Vyrazte na wellness do u nás v České republice.  Lázní je u nás opravdu hodně a je jen na vás, které si vyberete. Zakoupit si můžete buď předem připravené wellness balíčky,  nebo si nechat sestavit program přesně tak jak budete chtít.

Mariánské lázně

Kdo z nás by je neznal? Mariánské lázně, jakožto druhé největší lázně v Česku se mohou pochlubit nejen léčivými prameny, ale také překrásnými parky. Významnou památkou je  pseudobarokní kolonáda, vybudována roku 188, kde se nachází Křížův, Rudolfův a  Karolínin pramen. Před kolonádou stojí jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí  a to Zpívající fontána. Mezi další známé prameny patří třeba Lesní nebo Ambrožův pramen.  V Mariánských lázních se léčila také řada významných osobností jako třeba F. Chopin nebo  J. W. Goethe. Pomocí přírodních léčivých zdrojů a skvělých klimatických podmínek můžete léčit nebo jen užívat a relaxovat i vy.  Je jen na vás, jaké ubytování ve městě zvolíte a kde se necháte hýčkat.

Lázně  Luhačovice

V Luhačovicích si můžete vybrat z řady wellness pobytů, kde si odpočinete a načerpáte síly. Vydat se sem můžete klidně jen na prodloužený víkend a dopřát se tradiční procedury jako například uhličité koupele v léčivé minerální vodě, perličkové a hydromasážní koupele, rašelinové obklady, tělové obklady a mnoho dalších. Vybírat můžete opět z připravených wellness balíčků nebo si procedury poskládat dle vašeho programu sami.

Nejstarší vodoléčebné lázně

Nejstarší vodoléčebné lázně na světe najdeme v Jeseníkách. Jsou to Priezznitzovy léčebné lázně.  Lázně jsou pojmenovány podle  Vincenze Priessnitze, který léčil  lidi v souladu s přírodou a přírodními zákony a snažil se jim navrátit zdraví . Prožijte tak pobyt v místě, kde voda léči a uzdravuje nejen tělo, ale i duši.. Na výběr jsou wellness regenerační víkendy, romantické wellness pobyty pro dva, seniorské pobyty či zkrášlující pobyty určené ženám.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *