Běžky

Kam na běžky v Česku? Díl I.

Dáváte spíše než sjezdovkám přednost běžecké stopě? Pokud ano, máme pro vás tipy, kam na běžky v Česku vyrazit.

Krásné výhledy na vrcholcích Jeseníků

I nejvyšší pohoří na Moravě nabízí dobře upravované běžecké tratě. Obzvláště ti, co milují nejen běžkařské výlety, ale také DEV-401 skvělé výhledy, určitě navštivte tratě okolo nádrže Dlouhé Stráně a okruh Mravenečník.  Na tento okruh se můžete dokonce nechat vyvézt lanovkou ze Skiareálu Kouty. Okruh Mravenečník má ideální podmínky pro běžky, které zajišťuje nadmořská výška 1330 metrů. Taková nadmořská výška pak přináší zážitky nejen z tratí, ale i výhledů po vrcholcích Jeseníků a pohledů do údolí. Okruh je napojen také na ostatní běžecké trati v Hrubém Jeseníku. Patnáct kilometrů dlouhá trasa tedy vede okolo vodní nádrže Dlouhé Stráně a podél vrcholů Homole, Vřesník a Mravenečník.

Jiráskova horská cesta

Jiráskova horská cesta protíná hlavní hřeben Orlických hor už 95 let.  Trasa vede z Broumova do Litomyšle a je dlouhá 170 kilometrů. Velmi oblíbeným úsekem a C2090-610 vhodným úsekem i pro příležitostné lyžaře či turisty je úsek, který začíná u Masarykovy chaty na Šerlichu, vede přes Velkou Deštnou nejvyšší to vrchol Orlických hor a končí u prvorepublikové vojenské pevnosti zvané Hanička. Tento úsek měří 21 kilometrů a profil je tvořen především dlouhými pasážemi, kde se klesá.

Pustevny – cíl lyžařů i turistů

Pustevny v Beskydech jsou hojně navštěvovány nejen lyžaři, ale i turisty. Nachází se zde, totiž nádherné dřevěné stavby od Dušana Jurkoviče, socha Radegasta, rozhledna Cyrilka nebo samotný vrchol Radhošť s dřevěnou kaplí sv. Cyrila a Metoděje. Mezi nejlépe upravované trati patří trať z Pusteven na Martiňák. Trať tam i zpět je dlouhá 16 kilometrů a hned na začátku jsou dva prudší sjezdy, pak vede převážně mírně z kopce nebo po rovině. Okolí Pusteven nabízí také krásnou 8 kilometrovou vrcholovou trasu na Radhošť a zpátky.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *