Livigno

Itálie: Kde si nejlépe zalyžujete?

Lyžování na italských svazích je pro mnohé symbolem zimní dovolené a není divu, lyžování je tu skvělé a kuchyně opravdu kvalitní. A kam konkrétně vyrazit? V následujícím článku se dozvíte naše 3 nejlepší tipy.

Sestriére

Lyžařská houpačka Via Lattea nabízí propojené sjezdovky, které se táhnou přes několik vrcholů až k francouzskému Montgenevru. Pokud však nejste náročný lyžař, naprosto si vystačíte s centrem této oblasti se Sestriére.  V roce 2006 se zde dokonce konaly i olympijské hry. Najdete tady nepřeberné možnosti lyžování se závanem Francie, avšak za SY0-401 italské ceny. Zkrátka perfektní středisko. Pokročilí lyžaři si určitě nesmí nechat ujít sjezdovku Kandahar, kterou najdete na hoře Motta. Na této sjezdovce se jezdil třeba superobří slalom. Jistá nevýhoda tady ovšem je, středisko je hodně ovlivněno počasím, zasněžují se tady jen dvě třetiny sjezdovek.

Livigno

Livigno se nachází v uzavřeném údolí na hranicích mezi Itálií a Švýcarskem. Do tohoto malého izolovaného městečka se jezdí hlavně za sněhem, jelikož je zde 712-50 bezcelní zóna a nízké ceny za alkohol či elektroniku, tak to tady opravdu žije, a to nejen lyžováním. Mladší lyžaře snowboardisty lákají hlavně areály jako Mottolino nebo Caroselo. Tyto areály totiž nabízí 74,5 kilometrů upravených tratí, snowpark, vypadající jako sněžný hrad nebo třeba trati vyhrazené jen pro lyžování v prašanu.

Cortina d‘ Ampezzo

Cortina d‘ Ampezzo je vzdáleno od České republiky zhruba 670 kilometrů. Město je též známé díky olympijským hrám, které se zde konaly v roce 1956. Cortina těží hlavně ze své historie, takže ceny jsou tady poněkud vyšší. Jako lyžař však litovat nebudete. Nejkrásnější sjezdovky všech obtížností o rozloze 131 kilometrů vinoucí se mezi skalními štíty jsou perfektně upravovány a zasněžovány. A pokud kromě lyžování máte rádi i rychlou jízdu v autě, můžete si na sněhovém okruhu ve Fiames dopřát trochu adrenalinu a vyzkoušet jízdu v závodním autě sněhovým korytem.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *