Chorvatsko

Staré známé Chorvatsko

Důvodů, proč každoročně tisíce Čechů zavítá do Chorvatska, je hned několik. Do země se pohodlně dopravíme vlastními prostředky, na místě není problém sehnat ubytování a jen zřídka kdy nás Chorvatsko překvapí nevlídným počasím. Moře je čisté, obklopené oblázkovou či písčitou pláží, na níž najdeme dostatek místa k opalování, ale i případnému relaxu ve stínu. Místní rodáci hýří optimismem a o rybích specialitách a bílém chlebu se vám bude zdát ještě dlouho po návratu domů.

Jadran na dlani

Co se týče výběru vhodné lokality pro letní dovolenou, je Chorvatsko zemí nezměrných možností. Vydat se můžete do Istrie, Dubrovníku či do opěvovaných oblastí Dalmácie. Vyhlášená letoviska jsou obklopena krásnou přírodou, která je důvodem přílivu turistů nejen v letních měsících. Pobřeží Jaderského moře, okolní ostrovy a zajímavá historická města jsou hlavním důvodem, proč turistika v Chorvatsku stále vzkvétá.

Chorvatsko

Bydlení v apartmánech

I když se do země vydáte na poslední chvíli, a vyberete si některý z last minute pobytů, nemusíte se obávat, že byste nesehnali nocleh. Ubytování v Chorvatsku poskytuje řada soukromníků, kteří garantují pronájem apartmánů různé kategorie. Volba konkrétního apartmánu se odvíjí od vašich požadavků na počet lůžek, vzdálenost od moře a objektů občanské vybavenosti. Na internetu se můžete inspirovat recenzemi přispěvatelů, jež Chorvatsko navštívili před vámi a slibují reálné fotografie i vlastní zkušenosti.

I letos za chorvatským sluncem

Pokud stále váháte, zda je Chorvatsko správnou volbou pro dovolenou v roce 2018, můžete se spolehnout, že návštěvy této země a přilehlých ostrůvků nebudete litovat. Na své si přijdou milovníci slunění, příznivci potápění i nadšenci poznávání nových kultur. Pakliže byste přeci jen nevěděli, co s časem, můžete navštívit sousední Slovinsko, jež svou krásou ohromí úplně každého! Ve srovnání s ostatními destinacemi je navíc Chorvatsko bezpečnou zemí s dostupností veškerých služeb.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *