Tyrosko

Valle Isarco: Populární severoitalské středisko

Lyžařské středisko Valle Isarco leží v severoitalské provincii Alto Adige. Z České republiky je výborná dostupnost přes brennerské dálnici.  Středisko zahrnují 3 velmi kvalitní skiareály a to Plose, Jochtal a Gitschberg se zastoupením všech typů sjezdovek. Valle Isarco se těší popularitě lyžařů ze všech koutů světa. A co je na tomto středisku, tak jedinečné?

Valle Isarco pro všechny

Ve Valle Isarco si na své přijdou opravdu všichni. V nabídce jsou totiž všechny typy sjezdovek. Zalyžují si tak, jak začátečníci, tak i zdatnější lyžaři. Dominantou střediska je nepřehlédnutelná hora Plose spolu se stejnojmenným skiareálem, která nabízí třeba i nejdelší sjezdovku v jižním Tyrolsku. Střední a spodní částí této hory je černá sjezdovka. Za vyzkoušení stojí určitě i sousední areály Jochtal a Gitschberg. Oba skiareály jsou totiž na špici italských lyžařských středisek.

Výhody

Velkou výhodou tohoto střediska jsou prvotřídně upravené tratě, přepravní zařízení nebo rozsáhlý systém umělého zasněžování. Ten garantuje skvělé sněhové podmínky po celou sezónu. Na své si zde přijdou i snowboardisté. Připraven je tu pro ně snowpark závodních parametrů. Kromě lyžování si tady můžete i zabruslit, zaplavat, zahrát si bowling nebo se projet na koních. Kromě toho všeho se můžete účastnit kulturních a společenských akcí u dolní stanice lanovky na Plose v netradičním prostředí. Valle Isarco se pyšní i kvalitním ubytováním. Nabízí různé ubytovací kapacity s dobrou cenovou dostupností. Cenami a kvalitou služeb konkuruje Valle Isarco dokonce i Trentinu a právem se tak řadí mezi špičku v Alto Adige.

Nevýhody

Jako všechno i Valle Isarco má své výhody i nevýhody. V první řadě je to hlavně vyšší časová náročnost při přemisťování mezi Plose a ostatními skiareály. Nevýhodou také může být poloha Valle Isarco a nadmořská výška, která je omezující pro příznivce volného terénu. A pokud bychom chtěli být velcí detailisti dobrý dojem z Valle Isarco může někomu pokaziti všelijak fungující kabinová lanovka směřující z Rio di Pisteria a její velká vzdálenost horní stanice od areálu Gitschberg.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *