Marmolada

Seiser Alm: Lyžařský ráj

Nejkrásnější a nejvýše položená horská pastvina v Evropě Seiser Alm.  Až uvidíte tu nádheru, zastaví se vám srdce.

Lyžařský ráj nejen na pohled

Když se představíte aspoň tisíc fotbalových hřišť, které spojíte a projedete je najednou na lyžích. Seiser Alm je zvlněná pláň s lanovkami a vleky, lemovaná strmými skalisky a posetá horskými chaloupkami.  Je to opravdu lyžařský ráj, zejména pro rodiny s dětmi, protože je zde spousta sjezdovek, a navíc nejsou prudké. K tomu všemu navíc mnoho atrakcí jako například snowpark, koňské povozy, sněžnice, slalomy, sáňkařské dráhy a další.

Od prosince do dubna

Seiser Alm je součástí Dolomiti Nordicski, obrovské to oblasti a zároveň největšího evropského běžkařského regionu s až 1 300 kilometrů stop. Pro skating i klasiku je zde dokonale upravováno 80 kilometrů stop.  Skipasy platí na všechny sjezdovky, které dohromady čítají až 175 kilometrů. Pokud si pořídíte dražší permanentku Dolomiti Superski, dostanete se až na Sella Ronda, známý lyžařský okruh nebo na nejvyšší horu Dolomit ledovec Marmolada. Lyžovat tady můžete od prosince do dubna a stále bude dost sněhu. A to zejména díky nadmořské výšce a také východně – západní orientaci Dolomit.

Žádné fronty a nebe bez mráčků

Sportovní život na Seiser Alm plyne tak nějak klidně a spořádaně. Nemusíte se vůbec bát tlačenic na běžkařských tratích nebo front u vleků. Ubytovat se a dopřát si místní tyrolské speciality, můžete v přímo u sjezdovek na salaši, v selských staveních a hotelích. Těšit se také můžete na krásné počasí, kouzelné scenérie a zasněženou krajinu. Podle statistik tu slunce svítí dokonce 300 dní v roce, navíc bez větru, ten se sem přes skály nedostane.  Foukat tady tedy nebude ani na lanovkách, které jsou opatřeny kryty. Až se vrátíte po celém dnu lyžování domů, určitě si zajděte na tradiční sennou koupel. Tráva na tuto koupel se kosí v létě na loukách, které jsou plné tymiánu, hořců a arniky. Taková voňavá lázeň je skvělá nejen na uvolnění těla, ale i na revma.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *