Krkonoše

Kam na běžky II. Díl

V minulém díle jsme zavítali do Jeseníků, Orlických hor i do Beskyd. I ve druhém díle najdete 3 tipy, kam vyrazit na běžky v Česku. Tentokrát zavítáme třeba do našich nejvyšších hor i do,, Mekky‘‘ lyžování.

Mekka lyžování

Kraj Vysočina je díky svému mírnému profilu ideálním místem pro běžkaře a také se řadí na seznam těch nejlepších. Zejména Vysočina aréna, stadion v blízkosti Nového Města na Moravě i s tratěmi v lese Ochoza je Mekkou lyžování. Konají se zde pravidelně závody Světového poháru v klasickém lyžování nyní i v biatlonu.  V roce 2013 se zde dokonce konalo Mistroství světa v biatlonu. Vyzkoušet si tak můžete tratě, po kterých se prohání největší hvězdy jak biatlonového světa, tak toho v klasickém lyžování. Je jen na vás, zda zvolíte krátký nebo dlouhý okruh okolo stadionu.

Šumavskými pláněmi

Ani Šumava nezůstává pozadu. Horské středisko Churáňov/ Zadov nabízí ideální zázemí a služby pro milovníky lyžování a také dobré spojení autobusy nebo autem. Toto středisko je tak skvělým výchozím bodem pro lyžařské výlety až na Kvildu, Modravu nebo třeba k pramenům Vltavy. Celodenní výlet na Kvildu ze Zadova v bíle stopě je už na Šumavě klasika v běžeckém lyžování. Trasa začíná u stadionu v Zadově, kde se také konal Světový pohár v běžeckém lyžování a vede centrální a zároveň nejvyšší částí šumavských plání. Trasa měří 24 kilometrů a je středně náročná.

 Krkonošská magistrála

I naše nejvyšší hory Krkonoše zdobí stovky kilometrů běžeckých tratí s dominantou Krkonošské magistrály. Zdatnější běžkaři by si určitě neměli nechat ujít perfektně upravené tratě, jak pro klasiku, tak pro bruslení, a to na Horních Mísečkách v běžeckém areálu. Výchozím bodem je běžecký stadion. Odtud pak můžete vyrazit na různě dlouhé a náročné tratě.  Nejdelší závodní okruh vede přes Janovu cestu, zpátky kolem Mechovince na Harrachovu skálu. Okruh je dlouhý 10 kilometrů a je určen pro všechny lyžařské nadšence.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *