Biograd na Moru

Biograd na Moru: Královské město je skvělý tip pro vaši dovolenou

Léto je sice ještě poměrně daleko, nicméně plánování dovolené se vyplatí řešit již nyní. Jednak se můžete dopracovat k nižším cenám a jednak také nejspíše nepromeškáte tu svou vysněnou destinaci. Výbornou volbou je především Chorvatsko. Tato oblíbená jihoevropská země se vyznačuje vcelku krátkou vzdáleností od ČR, optimální bezpečnostní situací a hlavně spoustou krásných lokalit, jež stojí za návštěvu. Naším tipem je královské město Biograd na Moru, jež v následujících řádcích představíme podrobněji.

Biograd na Moru

Známý i neznámý Biograd na Moru?

Biograd na Moři, jak zní volný překlad názvu této obce v Chorvatsku, je přístavem nacházejícím se v severní části Dalmácie. Konkrétně cca 28 kilometrů jižním směrem od Zadaru. Jeho poloha je typická i tím, že se rozprostírá z části na pevnině a z části na poloostrově. Na severu města je zátoka s názvem Bosane a na jihu Soline. Typické jsou pro Biograd na Moru také ostrovy Svjeta Katarina s typickým majákem a Planac. Jestliže hledáte robinsonády v Chorvatsku, jde o velmi zajímavou lokalitu.

Čisté moře a příjemné teploty

Určitě bychom u této destinace měli upozornit na naprosto čisté moře a spousty zajímavých pláží, o nichž se zmíníme podrobněji. Průměrné teploty vzduchu se v červenci pohybují okolo 24,5 °C, přičemž roční úhrn srážek je 840 mm. Biograd na Moru funguje nejen jako pulzující přístav, ale i obchodní a dopravní centrum. Koupat se tady lze již cca 100 metrů od města.

Biograd na Moru

Krásné lákavé pláže

Navštívit jich lze nedaleko tohoto města hned několik. My si popíšeme tři nejznámější. Začneme oblázkovo-písečnou pláží Soline. Ta je typická přítomností malebného borovicového háje. Taková robinsonáda v Chorvatsku je tady reálná, nicméně v sezoně se tu setkáte s velkým množstvím lidí. Na pláž Dražica se dostanete za 10 minut z centra města. Je oblázková a nachází na ní i tobogán a další atrakce. Poslední jmenovanou pláží bude Bošana, jež leží nejblíže centru Biogradu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *