Ischgl

Lyžování v srdci Alp

Jestliže hledáte lyžařský ráj pro zimní dovolenou určitě se vám bude líbit západní Tyrolsko s nádhernými panoramaty Alp. Dáváte přednost rušnějším střediskům nebo máte raději klid?  Oboje vám splní oblast Paznaun. Konkrétně se vydáme do Ischglu, Galtüru nebo Kapplu.

Ischgl ve dne i v noci

Ještě před dvaceti lety bylo toto lyžařské středisko nenápadnou obcí v horách. Dnes je z ní trendy ve dne i v noci stále plné alpské středisko.  Kvůli ruchu je ideální zejména pro mladé a pro ty, kteří se chtějí kromě lyžování užít i hodně zábavy. A pokud byste měli pocit, že i tak je na sjezdovkách na váš vkus hodně lidí, můžete se ještě přesunout na Švýcarskou stranu. Ischgl je totiž propojený se švýcarským střediskem Samnaun, který je poněkud klidnější. Takto vzniklý areál nabízí až 240 kilometrů sjezdovek v různých nadmořských výškách a k tomu 45 lanovek a vleků. Novinkou po letošní sezóny je šestisedačková lanovka na Palinkopf.  A pro ty, co milují adrenalin by si neměli nechat ujít lanovou skluzavku Skyfly, na které 80 kilometrovou rychlostí překonáte během pár minut výškový rozdíl 300 metrů.

Galtür v klidném prostředí

Pokud popojedete několik kilometrů od Ischglu, dostanete se do Galtüru. Tam na vás čeká zhruba 40 kilometrů sjezdovek s několika vleky a lanovkami. Středisko je menší a tím pádem ideální pro rodiny s dětmi nebo po ty, co dávají přednost klidnějšímu prostředí. Areál je rozdělen do několika částí, aby si zimu užil každý. Ti, co mají raději běžky, než sjezdovky se mohou vydat na některou z mnoha tras. Vyrazit můžete také na alpinistickou túru na sněžnicích s průvodcem. Zajímavým zážitkem je také Alpinarium s výstavními prostory a lavinovou zábranou.

Kappl pro rodiny s dětmi

Pro milovníky pohody, klidu, spousty sněhu i slunce je menší lyžařský areál Kappl skvělým místem. Nabízí přes 40 kilometrů širokých a pohodlných sjezdovek s různými obtížnostmi. Areál je také doplněn o část určenou pouze dětem, kde se instruktoři z lyžařské školy o vaše děti skvěle postarají. Děti také určitě potěší zážitkový park Sunny Mountin nebo sáňkářská dráha, která je určena pro malé i velké.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *