Kam na Moravě vyrazit na výlet v posledním květnovém víkendu?

Máte rádi zajímavé akce, na kterých zažijete spoustu zábavy? Když se podíváte na nabídku, tak zjistíte, že ve všech koutech naší republiky pořád něco děje. Nemusí to být zrovna událost celorepublikového formátu, protože parádně se bavit můžete i místní akci.

Den s pohádkou na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Na sobotu 27. května 2023 připravilo Muzeum regionu Valašsko zábavné pohádkové odpoledne Den s pohádkou, a to na zámku Lešná nedaleko Valašského Meziříčí. Akce začíná v 16:00 hodin a je vhodná pro rodiny s dětmi. Můžete si s sebou přinést špekáčky a opéct si je tu. Na děti čeká pohádková stezka parkem a různé zábavné aktivity, jako je vystoupení loutkového divadelního souboru Pimprlata nebo žáků ZŠ Lešná. Na závěr je připravena ohňová a světelná show.

Krojované slavnosti ve Velešovicích

Kousek od Slavkova u Brna se nachází obec Velešovice. Zde se budou v termínu 27. až 28. května 2023 konat Krojované slavnosti. Na sobotu je připraveno focení krojovaných u Kulturního domu Velešovice, vystoupení dětského souboru Kvíteček a průvod krojovaných obcí. Celý den hudebně doprovází a k tanci i k poslechu zahraje Veselá muzika z Ratíškovic.

Vinařský festival v Ostravě

V sobotu 27. května 2023 se můžete zúčastnit 6. ročníku vinařského festivalu, který se uskuteční v Ostravě v Národním zemědělském muzeu. Představí se na něm 18 moravských a zahraničních vinařství. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení od restaurací Mlýn vodníka Slámy, Food Ateliér, Pata Negra a na sýry z Sheepshopu.

K poslechu zahraje cimbálová muzika Úsměv a vystoupí zde Folklórní soubor Hlubina. Lze se zúčastnit soutěží o vinařské, knižní i další ceny. Akce se koná od 12:00 do 22:00 hodin. Vstupné stojí 250 Kč, přičemž zahrnuje degustační skleničku, welcome drink, čip pro placení, katalog s vystavovanými víny a prohlídku muzea.

Zámek Milotice. Foto: Pixabay

Hamburger víkend v Obecní hospodě v Miloticích

Kromě toho, že se v Miloticích nachází velmi unikátní barokní zámek s přilehlou zahradou, tak tu mají také Obecní hospodu, kterou najdete ve vzdálenosti necelý jeden kilometr od zámku. V ní se od 26. do 28. května 2023 bude konat Hamburger víkend. V nabídce budou i minutky. V pátek se zde najíte od 17:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 10:00 do 22:00 hodin a v neděli od 10:00 do 20:00 hodin.

Zdroj: https://www.velesovice.cz/; https://www.facebook.com/profile.php?id=100057267887140; https://www.nzm.cz/akce/festival-ostrava-zije-vinem

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Náhledové foto autor: Muzeum regionu Valašsko; https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Z%C3%A1mek_a_park_v_Le%C5%A1n%C3%A9_u_Vala%C5%A1sk%C3%A9ho_Mezi%C5%99%C3%AD%C4%8D%C3%AD.JPG

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.