Kam na výlet na Vysočině?

Westernové městečko

Rádi byste s dětmi vyrazili u nás na nějaký výlet a nevíte kam? Vyrazte na Vysočinu.  Navštívit můžete třeba ZOO Jihlava, užít si trochu divokého západu ve westernovém městečku nebo zavítejte na hrad Roštejn či do zábavního parku Fábula.

Westernové městečko a ZOO Jihlava

Westernové městečko Šiklův mlýn se nachází ve Zvoli nad Pernštejnem. Rodiče i děti nadchnou westernová představení, zoo park nebo indiánskou vesnici.  Můžete si vyzkoušet také lukostřelbu, svést se na koni či vláčkem.  Pro tatínky je tu připraven paintball, čtyřkolky nebo rybaření.  Maminky zase ocení čistou přírodu a přírodní koupaliště.  V ZOO Jihlava vás také čekají nezapomenutelné zážitky. Za jeden jediný den totiž uvidíte přes 200 druhů zvířat a procestujete všechny kontinenty. Prohlédnete si tropický pavilon, asijský park Hokkaido, africkou vesnici Matongo  nebo jihoamerickou haciendu Escondido.

Lovecký hrádek Roštejn a zvětšený model mraveniště

Milovníci přírody i rodiny s dětmi by si určitě neměli nechat ujít nově zrekonstruované prohlídkové trasy hradu Roštejn, který se nachází nedaleko Telče. Rozhodně tady nebudete jen pasivním pozorovatelem, ale budete si moci vše vyzkoušet na vlastní kůži.  Zjistíte třeba, jak je těžká lovecká puška nebo se budete dívat dalekohledem po okolní krajině, nasajete noční atmosféru lesa a děti se na chvíli mohou stát mravenci ve zvětšeném modelu mraveniště, kde budou odpovídat na řadu otázek a úkolů. Interaktivní prohlídka je pro děti jistě zajímavou volbou.

Zábavný park Fábula

Mají vaše děti rádi dobrodružství a objevování pokladů?  Pak vyrazte do rodinného zábavného parku Fábula, který najdete v Kamenici nad Lipou.  Setkat se zde můžete s ježibabou nebo živým čertem a objevit pár pokladů. Cestu do parku Fábula můžete spojit ještě s návštěvou zrekonstruovaného Kamenického pivovaru nebo prohlídkou místního zámku i se zahradami.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.