Rakousko

Schladming- Dachstein: Zábava v horském regionu i v létě

Schladming- Dachstein  je znám především jako oblíbený lyžařský areál, ovšem ani v létě se zde nudit nebudete.  Dachstein převyšuje všechny vrcholy a nabízí jedny z nejhezčích výhledů na celé Alpy. A už při výjezdu lanovkou Dachstein- Gletscherban , se vám naskytnout nezapomenutelné pohledy a to není všechno.

Bike and hike

Bike and hike propojuje jízdu na kole s pěší turistikou.  Dlouhé lesní cesty a sjezdy jsou zdolávány na horských kolech. Kolo pak na jedné z 25 stanic vrátíte a pokračujete pěšky v souladu s okolní horskou krajinou. Pro sjezd do údolí máte zase k dispozici kolo. V nabídce je celkem 25 značených tras na 930 kilometrech s převýšením 25 000 výškových metrů.

Sigle Traily

Pro milovníky horské cyklistiky je tady možnost ještě dalšího nevšedního zážitku a to na tzv. Single trailech neboli úzkých trasách.  Od léta 2018 zde v regionu Schladming – Dachstein vyrostou dvě nové single trasy. Trasu s názvem Buckelwaldtrail najdete na horské pastvině Reiteralm. Původně se jednalo o starou turistickou stezku a dnes se využívá jako sjezdová varinta okruhu Reiteralm. V Ramsau am Dachstein zase byla vytvořena trasa, zvaná Vorbergtrail, která je lemovaná kořeny a jedná se o trasu s nízkým stupněm obtížnosti. Kromě zábavy nabízí tato trasa perfektní výhled na údolí řek Enns, Sachstein nebo Nízké Taury.

Pro malé i velké horolezce

Pro horolezce se v tomto regionu také něco najde.  Na jižní straně nejvyšších hor Štýrska v Dachsteingebirge najdete 12 krásných ferrat s různými stupni obtížnosti. Tři z nich Hias, Siega a Rosina se nacházejí v naprosto idylické krajině Silberkaklamm.  Pro děti jsou zde lezecké parky Kalis nebo Stoderzinke. Pro všechny nadšence ferrat je však nutností lezecký pas.  Certifikovaní horští průvodci nabízí nezbyté školení pro lezení. Účastníci se seznámí s vybavením, bezpečností a sledování změn počasí.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *