Zakynthos

Nejlepší evropské ostrovy pro letní dovolenou

Stále nevíte, kam pojedete na letošní letní dovolenou? Máme pro vás několik tipů, kam vyrazit k moři. Konkrétně na který ostrov.  Co třeba vyrazit na oblíbený ostrov Kos, tajuplnou Sardinii, filmový Vis nebo úplně nějaký jiný?

Řecké ostrovní perly

Řecké ostrovy jsou poměrně hodně známé.  Mezi ty nejnavštěvovanější patří určitě Mykonos, Kos, Kréta nebo Zakynthos. Pokud máte rádi noční život, navštivte Mykonos. Každý tady může tančit na pláži, koupat se v moři, nakupovat, potkávat známe lidi také poznávat antickou historii na přilehlém malém ostrově Delos. Zkrátka užívat si, jak se patří.  Pro rodiny s dětmi je naopak vhodný ostrov Kos.  Kos láká na moře i zátoky a díky rovinatému terénu okolo pobřeží si můžete také dopřát příjemné procházky mezi olivovými háji a vinicemi. Zakynthos se zase pyšní jednou z nejlepších pláží na světě a to pláží Navagio, kde tyrkysové moře omamně kontrastuje se světlým pískem a když k tomu ještě přidáte plavání v jeskyni, potápění k vrakům či setkání s mořskými želvami, vyjde vám ostrov snů. Tím nejznámějším a největším řeckým ostrovem je Kréta. Ostrov Kréta se nazývá také jako jeskyňářský ráj, najdete zde až 3 400 jeskyní, které můžete prozkoumat.

Chorvatské ostrovy

Chorvatské ostrovy jsou též velmi známé, ale některé jsou něčím tak trochu zvláštní. Například ostrov Galešnjak ve tvaru srdce. Ostrov leží poblíž Zadaru a ještě před 10 lety ani chorvatští majitelé nevěděli, co mají za poklad, dokud na něj nenarazili sami turisté díky satelitním snímkům z Google Earth.  Dalším zajímavým chorvatským ostrovem je ostrov Vis, který pokud nebyl znám doposud, tak díky druhé části filmu Mamma Mia určitě bude a nejen kvůli tomu. Zátoka Barjoška, kde si film natáčel je opravdu kouzelná.

Italské ostrovy

Z italským ostrovů je třeba vypíchnout určitě Sardinii, ostrov tajuplných kruhovitých kamenných staveb.  Těch se ve vnitrozemí Sardinie zachovalo spousta, ale k čemu sloužili místním domorodcům, se zatím neodhalilo. O důvod více sem přijet a zjistit to.  Díky léčivým pramenům a okouzlující přírodě si věhlas získal i italský ostrov Ischia.  Na ostrově najdete více než 100 léčivých pramenů a nespočet míst ke koupání v termální vodě o různých teplotách. Kvůli zásobám termálních vody má dokonce každý hotel svůj vlastní termální bazén.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *