Dovolená v rodišti Olympijských her

Peloponés

Nejjižnější částí řecké pevniny je poloostrov Peloponés, kde najdete nejen krásné písečné a oblázkové pláže, ale i unikátní památky a místa. Například Mykény, Olympii nebo třeba nejkrásnější městečko Řecka a další zajímává místa, která stojí za to navštívit.

Rodiště olympijských her a nejhezčí městečko

Za návštěvu na západě poloostrova určitě stojí archeologický areál zapsán též na seznam světového dědictví UNESCO, Olympie.  Ano konaly se zde antické olympijské hry. Ty první, o kterých dochovaly záznamy, se datují do roku 776 před našim letopočtem. Ty poslední se konaly v roce 394, kdy je zakázal císař římský Theodosius I.  Za nejhezčí městečko Řecka je považováno Nafplio, jehož ústředí je dlážděné mramorem, obklopené honosnými budovami.  Večer láká město k posezení v mnoha kavárnách v romantických uličkách a náměstích.  Vynechat nesmíte ani zdejší na skále vytesanou pevnost, ke které vede tisíc schodů.

Mocenská centra Řecka

Kdysi to by silný stát, plný schopných bojovníků, obchodníků a řemeslníků. Ano je to Sparta, ze které dnes nezůstalo skoro nic. V 19. Století však byla opodál založena moderní Sparta nyní jako hlavní město kraje Lakonie. Dalším velmi známým městem jsou Mykény, které byly před 2 tisícem let před našim letopočtem jedním z hlavních center řecké civilizace. Mykénská pevnost se nacházela na vrcholku kopce, postavená z mohutného ,, kyklopského zdiva‘‘. Hlavní vstup do města tvoří Lví brána z roku 1260 př. n. l.

Most rekordman a unikátní divadlo

Rio – Antirio, most měřící 2880 metrů byl v době svého dokončení tedy v roce 2004, nejdelším závěsným mostem na světě. Pyšní se největšími a nejhlouběji umístěnými základy a to hloubky 50 metrů pod hladinou. Dalším fascinujícím unikátem je dochovaný amfiteátr s 55 řadami a skvělou akustikou v chrámu Asképia, ze kterého zbyly už jen menší pozůstatky. Svého času byla Asképiova svatyně největším léčitelským centrem a 160 ložnicemi.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.