Snová dovolená na Ibize

Ibiza

Ve středozemním moři tvoří souostroví Baleáry skupinka borovicových ostrovů. Největším z nich je Ibiza a Formentera. Ibizu nejvíce proslavil noční život, bar, kluby a večírky. A jedná se o jednu z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě.  Dovolená na Ibize však kromě večerní zábavy nabízí spoustu dalších překvapení.

Výhled na celou Ibizu

Pokud si chcete prohlédnout Ibizu celou a z jednoho místa, vyrazte na nejvyšší bod ostrova Sa Talaia. Odtud budete mít ostrov jako na dlani a můžete si udělat i nádherné fotky. Jinak za podívanou stojí i zátoka Portman Bay ze Ses Variades. Každý den se tady shromažďuje spousta turistů při západu slunce a za pohodové muziky si vychutnávají výhled. V hlavním městě Ibiza musíte zase určitě navštívit pobřežní pevnost, která je do roku 1999 zapsána na seznam UNESCO. Stejně jako třeba podmořský svět nebo ostrovní prérijní krajina.

Typická jídla na Ibize

Kuchyně na ostrově Ibiza je vyhlášená především čerstvými surovinami, mořskými plody a také masovými specialitami.  Určitě musíte ochutnat ,,arroz la marinera‘‘, tedy rizoto s mořskými plody a ,, bullit de peix‘‘ – mořský ďas podávaný ve speciální omáčce.  To vše si můžete dát třeba ve vyhlášené restauraci  Cana Sofia v Cala Vadella, odkud se dá také vidět jeden z nejkrásnějších západů slunce.  Z masových jídel je pak vyhlášený ,, sofrit pagés‘‘ plný různých druhů masa, brambor a zeleniny. Tento pokrm se jí hlavně během ostrovních zim.  Mezi sladké delikatesy patří opravdu sladký koláč s kozím nebo ovčím sýrem a mátou, stejně jako pudinkový zákusek ,, greixonera‘‘.

V hotelu nebo po vlastní ose?

Jestliže chcete dovolenou, kde nebudete nic řešit, pořiďte si dovolenou na Ibize v tříhvězdičkovém hotelu s all inclusive. Pokud si naopak chcete řídit věci po svém, můžete si vybavit jen letenky, základní ubytování a půjčit si auto, se kterým objedete celý ostrov a celou dovolenou si zařídíte podle svého.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.