Letní dovolená na Lipně

Lipno

Víte odkud je nejkrásnější výhled na Lipno? Jednoznačně z Vítkova Hrádku.  Jedná se nejvýše položený hrad v Čechách i vyhlídkou na jihočeské moře na jedné straně a s úžasnými panoramaty Alp na straně druhé.  A to není vše.  Na Lipně váš čekají i kilometry značených cyklotras, stezka korunami stromů a další atrakce.

Čertova stěna

Pokud rádi během putování na kole obdivujete také přírodní scenérie, pak byste na dovolené na Lipensku určitě neměli vynechat výlet kolem Čertovy stěny a Čertových proudů. Výchozím bodem bude Lipno nad Vltavou a pak už jen pojedete po Jezerní cyklostezce. Na hrázi lipenské jezero končí, ale vy budete pokračovat stále rovně podél bývalého koryty Vltavy do Loučovic. Pak budete klesat lesem s obřími balvany, až dojedete k Čertovým proudům. Když se rozhlédnete kolem sebe, spatříte kamenné moře tzv. Čertovu stěnu.

Království lesa nebo Stezka korunami stromů

Když si budete chtít od kola trochu odpočinout, Lipno nad Vltavou nabízí spoustu atrakcí.  Pro děti například Království lesa u Lipna, kde mohou uprostřed šumavského lesa dovádět na prolézačkách, provazových lávkách, na obří nafukovacích trampolíně atd. Díky interaktivním edukačním prvkům se děti přiučí také něco o životě zvířat v lese nebo třeba vlastnostech dřeva.  Nedaleko Království lesa najdete Stezku korunami stromů Lipno. Na její 40 metrů vysokou věž vás zavede pozvolně stoupající dřevěná lávka mezi korunami stromů. Cestou vás čeká několik naučných i adrenalinových zastávek. Zpátky od Stezky se můžete svézt třeba na koloběžce.

Radovánky na vodě

Lipenské jezero k vodním radovánkám přímo vybízí.  Užijte si třeba projížďky na šlapadlech, elekročlunech nebo na plachetnicích, které zapůjčuje místní půjčovna. Na plachetnici ani člunu navíc nepotřebujete ani žádné speciální oprávnění. Po krátkém zaškolení zvládne plavbu každý. A pokud by to vás byl přece jen velký adrenalin, půjčovny zapůjčují kola nebo in- line brusle.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.