Vodácká dovolená

Dovolená na vodě není dnes zdaleka výsadou folkových vodáckých kotlíkářů. Na řeky neboli „na vodu“ se vydávají rodiny s dětmi, sportovci, recesisti a milovníci přírody, což předchozí nevylučuje. Zácpy se netvoří jen v nejopravovanější Praze všech dob, ale i před šlajsnami a peřejemi nejen na Vltavě ještě daleko před hlavním městem na jihu Čech i jinde.

V půjčovnách lodí si vybere i naprostý nováček, neb v nabídce jsou i nepotopitelné a takřka neprorazitelné kánoe a rafty, což bez znalosti vodáckých způsobů generuje nejbizarnější situace, kdy jde nezřídka o život. Ne tak často utopením jako porušením pravidel lodní dopravy a zdravého rozumu, o emocích nemluvě.

Pravda, v posledních dvou letech nebojují vodáci se záplavami, ale spíše s nedostatkem splavné tekutiny, po které se dá plout, a naopak s nadbytkem tekutin alkoholických, kterým to kompenzují. Dokonce to už zachytili i říční policisté a množí se zprávy, že tento zdravotně i řidičsky nepovolený doping prověřují a pokutují obdobně jako na silnicích. Kdo řídí – je podroben testu, takže zadáci a kapitáni pozor!

Zdravotní „imunitní doping“ ve formě léku Wobenzymu, který vám pomůže nejen od bolesti a otoků je ale povolen, ba dokonce doporučen, takže si ho nezapomeňte do sudu přibalit – místo vám nezabere. Od vodáckých kempů je to k lékárně někdy dost daleko a při denním styku s vodou se stává i malé zranění velkým martiriem.

Enzymoterapie pomůže i při aktivaci imunity při prochladnutí nebo potenciální viróze. Pokud dojde dokonce až na antibiotika, lék Wobenzym podporuje a zesiluje jejich účinnost. Více na www.wobenzym.cz.

wobenzym-komplet-2(1)

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.