Dovolená bez cestovky? Jde to!

Cestování

Ovládáte nějaký cizí jazyk?  Pak nemusíte mít obavy a můžete si zorganizovat dovolenou i sami bez cestovky.  Ušetříte a možná že i zažijete více než při dovolené s cestovní kanceláří.  Co zařídit předem a co neřešit vůbec? To se dozvíte v následujícím článku.

Svoboda i finanční úspora

Když se vydáte na dovolenou na vlastní pěst, budete se sice muset vzdát komfortu, který poskytuje cestovní agentura, ale individuální turistika přináší svobodu a také finanční úspory, kterou byste jinak dali cestovní kanceláři.  Když vám nebude něco v dané lokalitě vyhovovat, můžete ji opustit a přesunout se jinam. Nemusí se jednat jen o nespokojenost se službami v hotelu či apartmánu, ale třeba se zkazí počasí, tak proč se neposunout za sluncem někam dál na jih.  Budete si to moci dovolit, protože nebudete svázáni žádnými smluvními podmínkami.

Co je třeba zařídit?

Ze všeho nejdříve je nutné začít shledáním letenek a ubytování. Samozřejmě platí, čím dříve, tím lépe. Když budete v předstihu, budete mít větší výběr oproti ostatním a také třeba letenky budou za nižší ceny, než když je budete pořizovat na poslední chvíli. Výhodnější je nejdříve koupit letenku a pak až ubytování. Vyplatí se také koupit si letenku přímo u dané letecké společnosti, protože se vám dostane spousta výhod. Například kufr zdarma navíc. Další věc, kterou si můžete předem zajistit je třeba půjčení auta nebo cesta trajektem.

Pár užitečných rad na závěr

Pokud chcete co nejlevnější ubytování, seženete ho prostřednictvím portálů jako je boxing. com nebo airbnb.cz. Tyto portály nabízí komfortní bydlení v soukromí a zrušení rezervace je možné zdarma až 14 dnů předem. Tou úplně nejlevnější variantou ubytování je sdílený pokoj s ostatními osobami. V případě, že se nebojíte riskovat ani cestování bez předem zarezervovaného ubytování není nemožné. V Chorvatsku nebo Maďarsku je to běžná praxe.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.