Výlety v okolí Prahy

Kam na výlety v okolí Prahy

Hlavní město Praha láká nejen nejrůznějšími památkami spojenými s velmi bohatou historií České republiky, ale i nejrůznějšími místy ve svém okolí lákajícími ke skvělým procházkám. Udělat si pohodový výlet v okolí prahy tak může každý z nás. My se soustředíme na nejrůznější zajímavé výlety v okolí Prahy, které dokážou zaujmout a budou vás bavit po celou dobu.

Známá okružní naučná stezka Drbákov- Albertovy skály

Na pravém břehu řeky Vltavy ve stejnojmenné přírodní rezervaci najdeme naučnou okružní stezku, která patří k nejkrásnějším nejen v Sedlčansku. Je sice poněkud fyzicky náročnější, nicméně vše je vyváženo nádhernými výhledy z vrchu Drbákov o nadmořské výšce 490 m.n.m. Podívat se budete moci na krásné meandry řeky spojené s osadou Smilovice. Moc hezké jsou i vyhlídky Holešov nebo Bílá skála. Podíváte se i na Svatojánské proudy, což je obtížně splavná část řeky Vltavy.

Okolí Štěchovic

Moc hezká je naučná stezka v okolí Štěchovic. V jejím srdci se nachází slavná trampská osada Ztracenka. Soustředit se budete moci na i na skály, jež jsou zde hojně zastoupeny. Výlet je možné absolvovat pouze pěšky. Na kole je stezka prakticky nepředstavitelná. I zimní výlet v okolí Prahy je zapotřebí naplánovat na jinou dobu. Hezké počasí je určitě pro výlet touto krajinou nezbytné.

Velká Amerika a Mexiko

Vynikající lokalitou pro příjemně strávené chvíle je Český kras. Jeho vzdálenost od hlavního města činí zhruba 35 kilometrů. Právě zde můžete spatřit tuzemský Grand Canyon. Přesně takto je označován slavný kaňon Velká Amerika. Jde původně o vápencový lom vyznačující se krásnou azurovou vodou. Hloubka lomu činí 80 metrů. Lom je uzavřen, nicméně hned vedle něj se nachází další s názvem Mexiko. Tam už se můžete vydat i do jeho útrob a svlažit své tělo v parnu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *