Kam na zahraniční letní dovolenou se psem? Průvodce pro majitele psů

Dovolená se psem

Léto je tu a s ním i čas dovolených. Pro majitele psů to často znamená dilema, kam vyrazit, aby si odpočinul nejen on, ale i jeho čtyřnohý přítel. Naštěstí se trend pet-friendly dovolených stává čím dál tím populárnější a možností, kam se psem vyrazit, přibývá. Nenechávejte svého psa doma, vezměte ho s sebou! Kam?

Nejlepší destinace pro dovolenou se psem

Evropa je plná nádherných míst, která jsou jako stvořená pro dovolenou se psem. Ať už preferujete lenošení na pláži, procházky v zeleni nebo objevování nových měst, najdete zde spoustu možností.

Dog-friendly pláže

Od Chorvatska přes Itálii až po Francii. Všude najdete nespočet pláží, které jsou otevřené psům. Některé nabízejí dokonce speciální služby jako misky pro psy na vodu nebo sprchy. Mezi oblíbené patří Dog Beach v San Vincenzo v Itálii nebo Monty’s Dog Beach and Bar v chorvatské Crikvenici.

Parky a turistické trasy

Dáváte přednost horským túrám nebo procházkám v parku? I v této oblasti nabízí Evropa nespočet možností. V Rakousku, Švýcarsku a Německu najdete mnoho turistických tras, které jsou vhodné i pro psy. Parky jako Bois de Boulogne v Paříži nebo Hyde Park v Londýně jsou ideálními místy pro odpolední pikniky a hry s vaším čtyřnohým kamarádem.

Místa, kterým byste se měli vyhnout

Některé destinace nebo aktivity nemusí být pro vaše psí společníky vhodné. Například národní parky či chráněné krajinné oblasti mají často přísná pravidla týkající se vstupu psů. Také dlouhé pěší túry v extrémním horku mohou být pro psy náročné.

Dovolená se psem

Foto: Shutterstock

Zásadní věci, které byste měli vzít s sebou

Při balení na dovolenou se psem rozhodně nezapomeňte na základní potřeby:

  • Miska pro psy na vodu: Ujistěte se, že má váš pes vždy přístup k čisté vodě, zejména v horkých dnech.
  • Krmivo a pochoutky: S sebou byste měli mít dostatek obvyklého krmiva vašeho psa a také nějaké pamlsky. Odměňovat jej musíte i na dovolené!
  • Hračky: Aby se váš pes nenudil, přibalte i jeho oblíbené hračky.
  • První pomoc: Základní sada první pomoci pro psy by měla obsahovat léky, které váš pes pravidelně užívá, a základní prostředky pro ošetření drobných zranění.

Navštivte e-shop ZooRoyal.cz a nakupte všechny tyto potřeby (a mnohem více) na jednom místě.

Příprava psa na cestu

Před dlouhými cestami je dobré zajistit, aby byl váš pes adekvátně očkovaný a měl čip. Je také nutné si zjistit, co potřebujete psovi vyřídit pro vstup do země, kam směřujete. Taktéž je důležité psa na plánované aktivity vytrénovat – a to nejen na túry, ale například i na cestování autem nebo veřejnou dopravou.

Plánování dovolené se psem vyžaduje trochu více úsilí, ale zážitky a společně strávený čas to rozhodně vyváží. S trochou přípravy a výběrem správné destinace můžete prožít nezapomenutelnou dovolenou, na kterou budete oba s láskou vzpomínat.

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.