Stany

Kam pod stan v České republice II.

Z většiny kempů se dnes stávají velmi příjemná místa pro trávení letní dovolené. K dispozici nebývají jen stany, ale i chaty, karavany a další. Každý má však své představy a zájmy jiné. Ve druhém díle o kempech se dozvíte další 3 tipy, kam v Česku vyrazit pod stan, pokud jste třeba vášniví vodáci nebo cyklisty.

Pro vodáky

Skvělým kempem pro milovníky vody je Kanak- kemp Branná. Kemp Branná totiž leží na pravém břehu Vltavy v jižních Čechách. Konkrétně mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem. Toto místo vodáky velmi navštěvované, hlavně těmi, kteří sjíždí Vltavu. Ubytování je možné ve stanech, chatkách i karavanech a stejně jako v Českém ráji i v týpí, do kterého se vejde až 15 osob. Kromě sjíždění řeky na lodi nebo raftech, je zde golfové hřiště a každou sobotu probíhá country večer s kapelou.

Pro cyklisty

V jižních Čechách ještě zůstaneme, ale přesuneme se na Třeboňsko do místa rybníků a lesů. Nad písečným jezerem najdete autokemp u Pískovny. Takže pokud hledáte ticho a klid, toto místo je pro vás jako dělané. Bydlet můžete, jak klasicky ve stanech a karavanech, tak i v maringotkách, chatkách a podkrovních pokojích. Díky rovinatému kraji, je to ideální dovolená pro milovníky cyklistiky a cyklo výletů ať už s dětmi nebo bez nich. Kromě výletů na kole, můžete jít třeba houbařit nebo chytat ryby. Volba je na vás.

Pro děti i dospělé

Třetím tipem jsou Beskydy a autokemp Frenštát pod Radhoštěm. Ubytování je zde možné celoročně. Kemp je opravdu útulný a čistý. Zvolit můžete stan, karavan nebo chatku, s tím, že některé jsou dokonce bezbariérové a některé s krbem. Což dává kempování zase nový rozměr a je to jen důkaz toho, jak se kempy stále vylepšují. Výjimečnost tohoto kempu tkví také v tom, že se sice nachází uprostřed města, ale zároveň je i v přírodě. Pro děti je zde dopravní hřiště, k zapůjčení kola a koloběžky. Nedaleko najdete i aquapark, takže pro rodiny s dětmi ideální místo.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *