Karavany

Kam pod stan v České republice I.

Romantika ve stanu nebo kempu v Čechách místo dovolené u moře? Ano! Jenom v loňském roce kempovalo u nás přes milion lidí. Pokud se tedy chystáte kempovat, vyberte si kemp přesně podle vašich představ. A kam pod stan v České republice? Tady jsou tři tipy:

U Vranovské přehrady

Camping Vranovská pláž se nachází na jižní Moravě na březích Vranovské přehrady. V loňském roce získal právě tento kemp titul Nejlepší kemp roku. Ubytování je zde opravdu pestré. Můžete se totiž ubytovat buď v mobilheimu, penzionu, apartmánu i v klasické chatce. Samozřejmě si můžete postavit i vlastní stan či zaparkovat karavan. Co se týká stravy, k dispozici jsou snídaně, obědy i večeře. Vranovská pláž je zaměřena hlavně pro milovníky vody a vodní ch sportů.  Na souši si můžete zase užít lanový park nebo golf.

Uprostřed Českého ráje

Přímo uprostřed Českého ráje se nachází čtyřhvězdičkový autokemp Sedmihorky.  Že se jedná o opravdový ráj, se přesvědčíte ihned po příjezdu. Krajinu totiž tvoří lesy, skály a také kvetoucí louky. Ubytování je možné chatkách, stanech a dokonce i v indiánkách týpí. Kemp Sedmihorky nabízí koupání, turistiku a rybolov bez rybářského lístku.  Samozřejmostí jsou sportovní aktivity a programy pro děti. Avšak i ti, kteří mají rádi klidnou dovolenou, si zde přijdou na své.

Klid a pohoda u Turnova

Camp Dolce najdete opět v Českém ráji, tentokrát kousek od Turnova. Jedná se o klidný kemp, který je ideálním výchozím bodem pro výlety do Krkonoš, Adršpašských skal nebo do Zoo ve Dvoře Králové. Kemp je díky rozlehlým loukám ideální pro stany a karavany a večerní posezení u grilu nebo otevřeného ohniště. V kempu najdete travnatou pláž, tobogán nebo rybník pro sportovní rybolov. Také minigolf, kurty na tenis, volejbal i dětská hřiště. Výjimečností tohoto kempu je mini zoo s lamou Dolinku a kozlem Matějem, vítaní jsou zde však i vaši domácí mazlíčci, které můžete vzít s sebou na dovolenou.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *