Kam s dětmi v létě? Zde se rozhodně nebudou nudit

Rodina

Prázdniny se blíží. V případě, že potřebujete mít konkrétní cíl, pro vás máme deset tipů, kam může vyrazit celá rodina a nikdo se nebude nudit. Je na čase vše zařídit a sehnat levnější vstupné.

Výlet do minulosti

Celou zimu spali, ale zase se začnou probouzet a těšit se, až letošní rok začne opět lákat hosty. O kom je řeč? O těch největších tvorech, jaké kdy svět spatřil. Největší dinosauří park se nachází nedaleko Ostravy a je opravdu nadupaná atrakcemi. Hrstka ozvučených scén s automatickými modely dinosaurů nadchne dospělé, a především děti. V případě, že se vaše ratolesti příliš bojí, vezměte je nedalekým DinoExpressem do míst, kam by se pěšky vydat nechtěly.

Solvayovy lomy v Českém krasu

Solvayovy lomy byly od konce dubna po zimní sezóně opět otevřeny pro chlapce, dívky a jejich doprovod. Při putování po Českém krasu je úžasným zpestřením výletu, kde se můžete dozvědět, jak se kdysi těžilo v okolních lomech. Nechybí zde sbírkové věci, těžební stroje a důlní přístroje ani vozidla. Bohužel teď v zimě je Skanzen uzavřen.

Vodní zábava

Kousek za Prahou se nacházejí Čestlice, oblíbené pro svůj aquapark, který je ve třech rozlehlých budovách a soustřeďuje více než deset tisíc metrů čtverečních zábavy. Najdete zde velké množství tobogánů, půl kilometru dlouhou řeku, potápěčské stanoviště nebo dětský koutek.

Pokud hledáte přírodu…

Příroda
Foto: Pixabay

Za jedinečným lesním hřištěm se vydejte na Lipno. V centru šumavské přírody vás zaujmou různorodé atrakce. Oáza mezi stromy je vyčleněna hrám, dovádění a rozvíjení motorických schopností a objevíte zde nevypočitatelné lezecké a lanové prvky, skluzavky a řadu dalších herních prvků. Některé z nich byly vytvořeny přímo na míru tomuto skvělému koutu šumavské přírody.

Jdeme za technikou

Zajímavou specializovanou galerii najdete ve Šternberku. Je to muzeum s hodinami z různých období, od starobylých přesýpacích a slunečních hodin až po nejmodernější jaderné hodiny, které vypovídají o rozlišování času a chování lidí k němu v mnoha dobách. Vesmírný čas, zrození vesmíru a mnoho dalšího tu čeká na hosty v tomto neobvyklém muzeu.

Farmapark Soběhrdy

Areál se zvířaty z celého světa může být úžasným cílem pro děti i dospělé. Budete v kontaktu s klokany, pštrosy a hospodářskými tvory, takže si je pohladíte nebo dokonce nakrmíte. Kromě zvířat je tu navíc řada atrakcí, díky kterým budete mít z pobytu venku zážitek po celý den.

Vědecké centrum!

Poutavé vědecké centrum, kde se zábavnou formou dozvíte něco o světě kolem nás, najdete v Brně. Čeká na vás více než sto osmdesát představení v živé show. Budete moci rozpoutat tornádo, vyzkoušet si moderování počasí, projít se srdcem nebo vyslat raketu. Doporučujeme zajít na vystoupení s pokusy, vzrušující 3D film o ptácích nebo Bastlírnu – dílnu, kde si vyrobíte něco podle své fantazie.

Zdroje info: prostejovsky.denik.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay