Vše pro fanoušky Hobita a Pána prstenů na Novém Zélandu. Kam se vydat?

Vše pro fanoušky Hobita a Pána prstenů na Novém Zélandu. Máme šikovné tipy pro všechny fanoušky Tolkienovského světa.

Hobitín v Aucklandu

Když se na Novém Zélandu natáčel Pán prstenů, byl Hobitín v Aucklandu na Severním ostrově jen papundeklovými kulisami. Díky Hobitovi tu však dnes najdete 44 útulných hobitích nor, vybavených typickými kulatými okny a dveřmi.

Kdo chce do Mordoru, musí na Tongariro

Národní park Tongariro dokáže zaujmout svou krásnou přírodou. Pokud však chcete vědět, kde vznikal filmový Mordor, musíte se vydat k hoře Ngauruhoe. Ale pozor, stále jde o nejaktivnější sopečnou oblast na planetě.

Náhledové foto: Pixabay

Jak to vlastně bylo s Hobitem

Málokdo si rozmýšlí vánoční dárky na celý rok dopředu. Režisér Peter Jackson ale patří k čestným výjimkám. Svým fanouškům totiž naservíroval v roce 2012 asi nejočekávanější film roku The Hobbit: An Unexpected Journey právě v prosinci, přesně na 14. prosince 2012.

A o tom, že bude film úspěšný, svědčil už první krátký trailer. Během prvních dvou minut od vložení na web si trailer prohlédl neuvěřitelný jeden milion lidí. Dalo se tedy očekávat, že samotný film bude svými úspěchy srovnatelný s trilogií Pán prstenů, která proslavila svého režiséra po celém světě. Natáčení Hobita sice trochu zdržely vnitřní spory v natáčecím studiu, ale nakonec se celý projekt úspěšně rozjel. A Peter Jackson si na něm dal opravdu záležet. Potěšil jak skalní vyznavače Tolkienova díla, tak i zaryté filmové fanoušky. Rozpočet na film Hobit byl rovněž velmi ambiciózní, dosahuje neuvěřitelných 300 milionů dolarů, což je víc peněz, než bylo použito na natočení celé trilogie Pána prstenů.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-exotika-a-amerika-uchvatny-novy-zeland-tam-kde-se-tocil-hobit-a-bubla-sampanske-jezirko-poznejte-ho-307491, https://magazin.travelportal.cz/2015/06/25/novy-zeland-hobit-pan-prstenu/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.