Kam se vydat v Řecku, když chcete získat skutečně unikátní zážitky

Kláštery Meteora

Kam se vydat v Řecku, když chcete získat skutečně unikátní zážitky: projděte si seznam těch nejzajímavějších míst. Pokud se totiž do této nádherné země vydáte, měli byste si z ní užít opravdu jen a jen to nejlepší.

Korfu

Nejkrásnější ze všech řeckých ostrovů, známý je především díky svým zeleným horám a nádherným plážím. Navštivte třeba město Kerkira, kde jsou kavárny a restaurace na každém rohu, nebo se procházejte kolem starého přístavu a objevte starobylé památky. Ostrov Korfu je také ideálním místem pro vodní sporty, příkladem mohou být potápění, šnorchlování nebo windsurfing.

Mykonos

Dalším populárním řeckým ostrovem je Mykonos, který je známý především pro své nádherné pláže a noční život. Navštivte město Chora, které je plné překrásných úzkých uliček, tradičních bílých domů a modrých střech. Na Ostrově také žije v noci díky klubům a barům kterými je posetý.

Korfu

Foto: Pixabay

Kréta

Kréta je největší ostrov v Řecku, a proto nabízí mnoho příležitostí Dají se na něm prozkoumat antické památky jako jsou třeba Knossos nebo Faistos. Nachází se zde také nádherné pláže, kde si můžete užít slunce a moře.

Meteora

Jde o skalní útvary s kláštery postavenými na vrcholech skal. Toto místo nabízí úchvatné výhledy a samozřejmě také možnost, prozkoumat unikátní kláštery. Jde o výlet, který rozhodně stojí za to.

Zdroje: https://www.goatsontheroad.com/best-places-to-visit-in-greece, https://traveltriangle.com/blog/places-to-visit-in-greece/, https://www.visitgreece.gr/blog/travel-tips/618/top-5-places-to-visit-in-greece/, https://www.cestujlevne.com/pruvodce/recko/co-videt, https://www.invia.cz/blog/tajna-mista-v-recku-ktera-musite-videt/, https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/zajimava-mista-v-recku.A130703_141428_kolem-sveta_hig

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.