Vydejte se za poznáním epicentra paranormálních jevů

Údolí San Luis Valley

San Luis Valley najdete v jižním Coloradu. Ale pozor, toto místo není pro lidi se slabými žaludky. Dochází zde k záhadnému mrzačení zvířat a výskytu UFO. K těmto jevům zde dochází pravidelně, a tak se sem můžete vydat navštívit strážní věž. Zvláštní ale je, že při mrzačení zvířat nenajdete ani kapku krve, jen přesné řezy.

Obrovské údolí, písek a silný vítr

Údolí San Luis Valley se nachází v jižní části Colorada, včetně severní části Nového Mexika. Obrovské údolí je na východě ohraničeno výběžkem Skalistých hor, velkolepým pohořím Sangre de Cristo Range, který po celé své délce překonává 40kilometrové stoupání. Na západním okraji se rozkládají třítisícové svahy parku Rio Grande National Forest.

Údolí San Luis je téměř 80 kilometrů široké a 160 kilometrů dlouhé a na jihu přechází v polopoušt Nového Mexika. Celá pláň je posetá pelyňkem, kaktusy, sukulenty, bramborovými plochami, polorozpadlými farmami, to vše je ovíváno silným větrem, který přináší písek ze západu směrem, k již zmíněnému Sangre de Cristo Range. Zde se písek hromadí na úpatí tohoto horského výběžku a vytváří skutečnou minipoušť Great Sand Dunes.

Great Sand Dunes
Foto: Flickr, cobalt123, https://www.flickr.com/photos/cobalt/8055362514

Epicentrum paranormálních jevů

Několik tisíc zaznamenaných prohlášení hovořících o pozorování UFO, přízraků, zajímavých zvířat, skinwalkerů a dalších děsivých objektů, záhadných podzemních nebo nadzemních základen ozbrojených sil USA. Jednotlivci si často stěžují na nepříjemné pocity, které je v oblasti San Luis Valley přemáhají a trápí. Jako by se nad oblastí vznášela podivná a atmosféra strachu. Americký spisovatel Christopher O’Brian po několikaletém blízkém zkoumání těchto výpovědí v údolí nazývá toto místo „paranormálním Disneylandem“. Kdo nebo co stojí za těmito záhadnými a nevysvětlitelnými zázraky?

Katastrofa především pro farmáře

Věci nabraly ještě odpornější spád, když v roce 2009 začal Manuel Sanchez, zemědělec, nacházet jedno mrtvé tele za druhým ze svého chovu. K úhynům pokaždé docházelo v noci. Druhého rána byla zvířata nalezena uhynulá na poli a kolem nich nebyla ani kapka krve. Ale co je strašnější. Zabitá zvířata byla pokaždé bez vemen, jazyka, očí a kůže na hlavě. K odstranění muselo dojít opravdu precizním zařízením a ne tam, kde ležela rozřezaná těla. Tak, kdo je za to zodpovědný?

Zdroje info: vyslapy.cz, icesty.cz, https://nmgs.nmt.edu/publications/guidebooks/downloads/22/22_p0243_p0245.pdf

Náhledové foto: Flickr, Photo_Hiker_Dave, https://www.flickr.com/photos/dmdombach-coaliegraphics/5865149369