Kam se můžete vydat za perlami turistického kraje?

Jindřichův Hradec

Jižní Čechy jsou nádherné a budete je moci prolézt i bez velkého roje lidí. Spíše než Třeboň, plnou lázeňských hostů a cyklistů, nebo Český Krumlov, který je v hledáčku návštěvníků ze zámoří, navštivte jiné jihočeské perly. Je tu nepochybně z čeho vybírat. Krásná centra měst, procházky kolem jezer a různé vyhlídky. Jihočeská města mají co nabídnout, ať už hledáte jakýkoliv cíl.

Jindřichův Hradec – Nejlepší místo pro vlakové nadšence

Pro vlakové nadšence je nebe v Jindřichově Hradci. Město v okolí jezera Vajgar se pyšní unikátní železniční tratí do Nové Bystřice, po které se projedete v památném motorovém voze a s parním vlakem. Navštivte výstavní železniční trať ve staroměstském kolejišti, kde budete moci pomocí tlačítek pohybovat vlaky a různými prvky v krajině. Kromě toho zde můžete zažít interaktivní prezentaci Pata a Mata.

V rámci centra města doporučujeme nevynechat 15. poledník, městskou věž a samozřejmě nedaleký hrad a zámek. Neopomeňte navštívit nedaleké historické centrum a zajděte si na Krýzovy jesličky, největší mechanický betlém na světě, který se navíc dostal do Guinnessovy knihy rekordů.

Hledáte klid a místo pro odpočinek?

Kvůli relaxaci se vydejte do Bechyně. Zdejší minerální voda a rašeliniště léčí potíže pohybového aparátu a úzkostné potíže, ale nabízejí i širokou škálu wellness pobytů. S dětmi se vydejte třeba na zámek. Tento zámek připomíná svého majitele Petra Voka z Rožmberka. Po prohlídce se vydejte k parku, kde s největší pravděpodobností uvidíte daňky, které si můžete krmit a pohladit.

Dokonce k nim přibyly tři lamy alpaky a nechybí ani voliéry se zajímavými papoušky. Ve městě se navíc nachází několik zajímavých muzeí, například vůbec nejstarší hasičské muzeum, kde se toho hodně přiučíte. K procházce vás bude vábit zelená stezka Za Bechyňskými výhledy, nádherná procházka podél Lužnice, vás zavede k obloukovému mostu.

Za kouskem historie…

Město Písek bylo založeno v roce 1243 a jeho historie se prolíná se současností. Nachází se zde kamenný most ze 13. století, který je nejstarším dochovaným mostem v rámci republiky. Od něj se projdete kolem pozůstatků městských hradeb až k elektrárně s Francisovými turbínami, díky nimž se Písek stal v roce 1887 prvním českým městem s veřejným elektrickým osvětlením.

Plnokrevník
Foto: Pixabay

Město si budete moci prohlédnout z věže kostela a milovníci koní by si neměli nechat ujít Zemský hřebčín, kde se 13. a 14. srpna konaly soutěže ve skákání. A v případě, že přijedete s dětmi, navštivte bezpochyby Sladovnu, která je oblíbená pro své úžasné interaktivní výstavy.

Hledáte adrenalin?

Boubínský prales může být zajímavou zastávkou v Jižních Čechách, kam se určitě vyplatí zajet. Jeho návštěvu spojte s návštěvou přilehlého města Vimperk. Převažující dominantou města je hrad, který nabízí čtyři prohlídkové okruhy. Město se navíc pyšní mimořádně zachovalou středověkou tvrzí, čítající několik bašt, které si můžete prohlédnout z městské zvonice.

BMX
Foto: Pixabay

Přírodou se můžete kochat v arboretu s domácími i exotickými stromy, zatímco adrenalinoví milovníci ocení BMX oblast nebo freeridovou dráhu. Společně s rodinou si vyzkoušejte nedalekou únikovou cestu z dob počátků knihtisku nebo si v informačním centru vyberte mapku a vydejte se na dvoukilometrovou cestu za lesními bájnými obyvateli.

Zdroj info: kudyznudy.cz, icesty.cz

Náhledové foto: Pixabay