Kam se vydat v Řecku – tahle místa se vám opravdu zaryjí pod kůži

01_recko

Kam se vydat v Řecku: Historií obklopená země, která je plná kultury a nádherných pláží a vynikajícího jídla: Řecko. Jedna z turisticky nejnavštěvovanějších zemí v Evropě nabízí mnoho míst, která stojí za návštěvu. Pokud plánujete dovolenou v Řecku a nevíte, kam se vydat, připravili jsme pro vás seznam míst, která rozhodně stojí za to navštívit.

Santorini

Malý ostrov v Egejském moři, známý pro své bílé domky a modré střechy. Je to také oblíbené místo pro svatební cesty a romantické dovolené. Prozkoumejte město Fira, které je plné tradičních restaurací a obchodů primárně s řeckými suvenýry. Santorini nabízí také několik pláží, kde si můžete užít slunce a moře. Z dalších ostrovů lze také rozhodně doporučit Korfu – ostrov s bohatou historií, krásnými plážemi a malebnými vesnicemi.

Řecko

Foto: Pixabay

Athény

Hlavní město Řecka je známé pro své historické památky, včetně Akropole a Parthenonu. Akropole je starobylá stavba na vrcholu kopce, díky kterému nabízí nádherný výhled na město. V Athénách se také nachází mnoho muzeí, například Národní archeologické muzeum, kde si můžete prohlédnout řeckou kulturu i historii.

Legendární věštírna pořád existuje

Delfy – místo v antické době považované za střed světa a dnes sloužící jako archeologické naleziště. Pokud se chcete dostat historii opravdu na dosah ,pak tady to určitě dokážete.

Zdroje: https://www.goatsontheroad.com/best-places-to-visit-in-greece, https://traveltriangle.com/blog/places-to-visit-in-greece/, https://www.visitgreece.gr/blog/travel-tips/618/top-5-places-to-visit-in-greece/, https://www.cestujlevne.com/pruvodce/recko/co-videt, https://www.invia.cz/blog/tajna-mista-v-recku-ktera-musite-videt/, https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/zajimava-mista-v-recku.A130703_141428_kolem-sveta_hig

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.