Nejzáživnější aquaparky v Česku: Udělejte si letní výlety

Aquapalace Praha

Víme, kde najdete bazény i s výhledem na Pálavu, tobogány, které uspokojí vaši adrenalinovou stránku, nebo místa, kde se vyřádí i vaši nejmenší členové rodiny. V aquaparcích budete moci strávit celý den, zaplavat si, využít venkovní i vnitřní atrakce nebo odpočinkové zóny.

Nemusíte se namáhat ani s občerstvením, stačí jen když přijedete a něco si objednáte. Je to perfektní místo, kde se děti zabaví a unaví, a rodiče jistě ocení zasloužený odpočinek. A pokud můžete vezměte s sebou i prarodiče! Které aquaparky tedy stojí za návštěvu? Kde objevíte dlouhou skluzavku nebo bazén nejlepší kvality? I přesto, že se provoz v nich vrací do běžného režimu, průběžně kontrolujte, zda jsou opravdu otevřené.

Nejznámější Aquapalace Praha

Hlavní město obsahuje mnoho zážitků. Projděte se po známých památkách, navštivte zoologickou zahradu nebo výstavu ocelových figurín. Ale největším tahákem je bez debat aquapark. Za adrenalinem se vydejte do paláce dobrodružství, kde objevíte spoustu skluzavek! Pro děti je tu pirátská loď s vlnobitím. A pokud sem jedete jako pár, určitě nevynechejte vířivku.

Aquacentrum Pardubice?

Udělejte si výlet na Kunětickou horu a navštivte Perníkovou chaloupku. Nebo se vydejte do pětipatrového pekla Čertovina u Hlinska, ale především si odpočiňte v 50metrovém krytém bazénu. Zábavu zajišťují tobogány, skluzavky a lezecká zeď. Venkovní bazén má i chrliče nebo šplhací síť a budete si moci zahrát volejbal.

Losiny – Termály

Navštivte Pradědovo muzeum, projděte se po naučné stezce Petrovské studánky ve Velkých Losinách a odpočiňte si v termálech. Je to opravdový unikát se čtyřmi venkovními a pěti krytými bazény. Objevíte zde vodní svět, kde si budete moci odpočinout, i bazény naplněné přírodní termální vodou.

Večerní koupání v Aquaparku Děčín

Wikimedia Commons, ŠJů, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:D%C4%9B%C4%8D%C3%ADn,_Obloukov%C3%A1_6,_plaveck%C3%BD_are%C3%A1l,_vchod.jpg#/media/File:D%C4%9B%C4%8D%C3%ADn,_Obloukov%C3%A1_6,_plaveck%C3%BD_are%C3%A1l,_vchod.jpg

Pokud se chystáte na sever Čech, je pro vás děčínská lokalita ideálním cílem – zajímavé stezky, nádherná zoo a moderní aquapark! Vyřádí se tu i ti nejmenší v dětském bazénu, brouzdališti, řece a na tobogánech, zatímco ti velcí si hodně zaplavou a odpočinou ve vířivce. V létě si rozprostřete pokrývky na trávě, opláchněte se u vodního pramene a vyzkoušejte si divokou řeku. Ti, kteří mají při sportu rádi klid, ocení večerní koupání.

Podmanivý Aquapark Uherské Hradiště

Co dělat v okolí Uherského Hradiště? Za osvěžením se vydejte na hrad Buchlov, do památkově chráněného Archeoskanzenu Modrá a do aquaparku. Na své si přijdou jak milovníci plavání, tak i příznivci vodních radovánek či saunování. V létě jistě oceníte koupaliště pod širým nebem a tobogán, který měří 185,6 metru!

Za zábavou do Vodního ráje v Jihlavě

Na svých toulkách po Vysočině nezapomeňte vzít děti i do Telčského domu nebo Jihlavského podzemí. Osvěžit se můžete v areálu Vodního ráje, který má vnitřní i venkovní oblast, kde si odpočinete na přichystaných lůžkách, vyřádíte se na skluzavce a vyzkoušíte Kneippův chodník, vodoléčebnou proceduru, při které se procházíte bazénem s teplou a studenou vodou.

Uklidňující Františkovy Lázně

Flickr, Himanshu Sarpotdar, https://www.flickr.com/photos/himanshu_sarpotdar/4170254317/

Západní Čechy a okolní lázně jsou v létě plné návštěvníků. Co toho využít a poznat celou lokalitu Karlových Varů a všechny skryté poklady? Prozkoumejte okolní parky a lesoparky, navštivte Salingburg a přírodní rezervaci Soos. Nechte se rozmazlovat v jedné z vířivek aquafora, nechte děti volně jezdit na vodních atrakcích a zahrajte si společně volejbal.

Celotýdenní dovolená v Aqualand Moravia

Pokud hledáte dlouhodobější dovolenou, pak jste tu správně, protože zde najdete cyklistické trasy mezi vinicemi, Lednicko-valtický areál nebo obrovský aquapark u Brna. Tam objevíte největší množství atrakcí, zahřívané bazény, tobogány a mnoho dalšího.

Zdroje info: kudyznudy.cz, icestovinky.cz

Náhledové foto: Wikimedia commons, Jirka.h23 , https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fcommons%2F0%2F00%2FAquapalace_Praha_2016_1.jpg&tbnid=vZx23KmiExBw8M&vet=12ahUKEwjN2_WK7eX-AhVxrEwKHVijAHQQMygAegQIARAm..i&imgrefurl=https%3A%2F%2Fcommons.wikimedia.org%2Fwiki%2FFile%3AAquapalace_Praha_2016_1.jpg&docid=8nqrxsuGDTCeCM&w=3840&h=2160&q=Aquapalace%20Praha&hl=cs&ved=2ahUKEwjN2_WK7eX-AhVxrEwKHVijAHQQMygAegQIARAm