Kam se vypravit za Werichem: Nechte se unést krásou hudby, která získala i mezinárodní ocenění

cestovatelka

Pokud přemýšlíte nad zajímavým programem třeba na prázdniny, pak byste měli vědět, že se jedné zajímavé akce můžete účastnit až do poloviny září. A kam se vydat? Čeká na vás druhý ročník nevšední akce Klasika u Wericha nejen s nádhernou hudbou, ale i programem pro děti.

Ale nemusíte se bát, nejde o akci jen pro dospělé – naopak. Klasické koncerty a recitály v podání výjimečných talentovaných českých a nově i zahraničních umělců doplní doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Kdy se vypravit za Werichem

Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily nazvané „Klasika u Wericha 2022” na vás samozřejmě čekají v Praze. Jedinečné místo s geniem loci na břehu Čertovky rozezní od konce května do začátku září klasická hudba. Můžete se těšit na výjimečně talentované mladé umělce z Česka a nově i ze zahraničí.

Foto: Pixabay

A těšit se můžete i na tematické zaměření. Dramaturgie koncertů je zaměřena především na písně a opět lehce „cestovatelsky“. Letos se totiž programy soustředí na evropské autory a lidovou tvorbu, a to v souvislosti s předsednictvím České republiky Radě EU.

Diváci se mohou těšit třeba na krásnou procházku slovanskými zeměmi, koncert klasické hudby severských zemí, koncert rakouský a svět ilustrací Markéty Vydrové. A vystoupí řada slavných umělců, například islandská mezzosopranistka a sólistka Národního divadla v Praze Arnheiður Eiríksdóttir nebo sopranistka Kristýna Kůstková, laureátka mnoha pěveckých soutěží a držitelce Gold Crystal Heart Award 2020 od Českého Centra New York za šíření české kultury v USA.

V roce 2022 se z programu Klasiky u Wericha budou moci těšit i milovníci vážné hudby mimo Prahu, a to například v Horáckém divadle Jihlava, Schwarzenberské hrobce v Třeboni apod.

Zdroj: Druhý ročník Klasiky u Wericha nejen s nádhernou hudbou, ale i programem pro děti | Protext – PR služby ČTK, KLASIKA U WERICHA | Hudební slavnosti na zahradě Werichovy vily

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.