Farma

Kam v Česku vyrazit na farmu?

Rádi byste si odpočinuli na nějakém klidném místě v přírodě? Zajeďte si na farmu!  Nejenže zrelaxujete, ale svezete se na koni, ochutnáte čertové mléko nebo domácí sýr a nakonec si odvezete výbornou zeleninu, maso či voňavé bylinky. V dnešním článku přidáváme 3 tipy, kam na takový výlet na farmu vyrazit.

Statek Bernard

Pro víkendový výlet je ideální Statek Bernard, který se nachází kousek od Sokolova v Karlovarském kraji. Největším lákadlem na statku je Centrum tradičních řemesel. Tady můžete absolvovat třeba kurz v dílně vonných svící, mýdel a keramiky nebo truhlárně.  Skvělým zážitkem je také vidět na vlastní oči výrobu medu ve včelíně. Děti se zase mohou seznámit se zvířaty v zoo koutku, kde je čekají kozy, ovce, prasata, husy, slepice a další. Zvířata můžete nejen pohladit, ale klidně je i nakrmit. A až prozkoumáte celý statek, vydejte se do restaurace na výborné ryze české jídlo. Když bude pěkné počasí, můžete si vychutnat oběd i na terase venku. Na Statku Bernard se nachází i penzion, který nabízí pobytové balíčky, takže z jednodenního výletu může klidně stát prodloužený víkend.

Farma

Farmapark Muchomůrka

Nedaleko Jánských Lázní, konkrétně ve Svobodě nad Úpou najdeme farmu, která původně byla jen houpačkou a pískovištěm. Postupně vznikla pohádková zahrada plná zvířátek, následně přibyla Krakonošova Muchomůrka, což je stezka, na které vás čeká deset zastavení a Krakonošovi pomocníci s různými otázkami a příběhy. Majitelé tak umožňují dětem kontakt se zvířaty v domácí prostředí. Na farmě jsou kozy, ovce, slepice, prasata, koně, králíci a krůty. Děti se mohou svézt na poníkovi, užít si trampolínu, houpačky, prolézačky. Dospělí zase dobrou kávu a výhled na Černou horu.

Farma Blaník

Farma Blaník pod bájnou horou Blaník nabízí skvělou domácí kuchyni, stylové ubytování ve venkovském stylu a bohaté vyžití pro děti, protože budou moct nakrmit jehňata, kůzlata, oslíky a další zvířata. Svezou se na ponících nebo budou hledat poklady v lese a prozkoumávat slaměný hrad.  Svou šikovnost mohou děti vyzkoušet na šlapacích traktůrcích či lanových mostech.  Nezapomeňte ani na oběd a zajděte třeba do restaurace U Koní nebo U Mančalů. A pokud byste se chtěli zdržet déle, další den můžete vyrazit na vrchol Blaník a pozdravit blanické rytíře.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *