Termální koupaliště a aquapark Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová je moderní celoročně otevřený aquapark s pestrou nabídkou lázeňských a relaxačních aktivit se zázemím vhodným pro rodiny s malými dětmi i hůře se pohybující seniory. Jde o jeden z nejlépe dostupných lázeňských komplexů na Slovensku, protože se severní Moravy lze cestu zvládnout autem za slabé tři hodiny.

Lázeňský program je zaměřen především na léčbu urologických a pohybových potíží. K odpočinku slouží několik vnějších i vnitřních bazénů a vířivek s rozmanitými funkcemi; například bazén s kousky ledu, velký relaxační bazén, bazén s masážní fontánou a další. Velký výběr zde najdou i milovníci saunování. K dispozici je sauna bylinková, mentolová, římská, solná a další.

Ve znamení wellness

Značná plocha Wellness centra je zaměřena na psychické potíže a stres. Zdejší lithium, které je jinak dostupné v nejrůznějších lékárenských přípravcích pro zvládání stresu, dokáže navodit pocity štěstí a naprostého uvolnění. Jeho účinek lze podpořit například vhodnými druhy masáží (turecká mýdlová), tzv. Kneippovou lázní nebo tepidáriem, kde si organismus odpočinek díky účinkům sálavého tepla. Samozřejmostí je také fototerapie, aromaterapie, lymfodrenáž, solárium, rašelinové zábaly a další.

Bešeňová

Něco pro fanoušky aktivní dovolené

Milovníky adrenalinu jistě potěší stále se rozšířující nabídka aquazorbingu. Zdolávání vodní hladiny v průhledné plastové kouli bez ohledu na počasí je velmi silným zážitkem, který navíc protáhne všechny svalové skupiny.

Připraveno je také mnoho atrakcí pro děti. Například dvě dětská brouzdaliště s protiskluzovým dnem a zvířátky stříkajícími vodu. Celé léto mohou děti vybít nahromaděnou energii také na několika nafukovacích hradech a mnoha typech prolézaček a skluzavek.

Bešeňová

Vyznavači aktivního plavání jistě ocení rozšířený sportovní bazén (délka 25 metrů se šesti závodními pruhy). Další dávku adrenalinu zajistí nově zbudovaná Divoká řeka s ostrovem uprostřed, kde bude 9 vysokorychlostních trysek unášet návštěvníky rychlostí 1,6 – 2 metry za sekundu.

Zdroj obrázků:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2011_-_panoramio_(59).jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:3-2011_-_panoramio_(2).jpg

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *