Vojenské muzeum Králíky – co vám nabídne?

Hledáte nevšední výlet pro celou rodinu? Nebo se zkrátka jen zajímáte o vojenskou historii a rádi byste si na vlastní oči prohlédli legendární čs. opevnění? Vydejte se do Vojenského muzea v Králíkách a dostane se vám obojího doslova plnými doušky.

Městečko Králíky leží v úzké přírodní brázdě mezi Kralickým Sněžníkem, Hanušovickou vrchovinou a Orlickými horami. Právě to je tím důvodem., proč se zde koncentruje takové množství vojenských staveb – šlo o logickou reakci na možné nebezpečí, hrozící od Němců. Místní pás bunkrů a dělostřelecké pevnosti Adam a Bouda, patří mezi nejpropracovanější a rozhodně nejzajímavější obranné systémy Evropy. Není divu, že se jich náš soused bál, což vyústilo v předválečné obsazení pohraničí.

Tam, kde ožívá historie –

Najdeme ho v komplexu budov, sloužících původně k zemědělských účelům. Neřeklo se mu jinak než Skřivánek. Pokud se podíváte na mapu, zjistíte, že jde prakticky o střed zdejší pevnostní oblasti. Návštěvu sem si příliš plánovat nemusíte. Má otevřeno po celý rok. Výjimkou je jen Velikonoční pondělí, Vánoce, Nový rok a Silvestr.

Těšit se můžete na venkovní i vnitřní expozice a nechybí samozřejmě spousta zajímavostí o významných osobnostech čs. armády, období okupace nebo pevnostní linii jako takové. Na své si přijdou milovníci zbraní, vojenské techniky, ale i dobových reálií. A neustále přibývají nové a nové exponáty. A to už od rok 2 000, kdy začalo Vojenské muzeum Králíky vznikat.

Potěší nízkými cenami i dobře zásobeným obchodem se suvenýry

Pokud se už návštěvy nemůže dočkat, připravte si pro vstup na dospělou osobu rovných 100 Kč, snížené vstupné je pak za pouhých 60 Kč. A nechybí ani zvýhodněná rodinná vstupenka apod. A až si všechny zajímavé exponáty a expozice prohlédnete, nezapomeňte se zastavit v místním obchůdku se suvenýry. Najdete tu vše – od drobných upomínek, přes modely vojenské techniky až po odbornou literaturu na toto téma.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *