Vydejte se na výlet během babího léta! Přejděte přes nejdelší visutý most světa nebo vyzkoušejte bobovou dráhu

Výlet

S výlety se nemusíte rozloučit ani během babího léta – naopak, na túrách vám bude příjemněji a nepadnete horkem. Vyzkoušejte třeba oblast Dolní Moravu se Stezkou v oblacích nebo zdolejte Lysou horu. Trasy si užijí i rodiny s dětmi.

Projděte se po nejdelším visutém mostu světa a Stezce v oblacích

Horský resort Dolní Morava se od května 2022 chlubí světovým unikátem. Vznikl zde nejdelší visutý most na světě – Sky Bridge 721 o délce právě 721 metrů. Most spojuje dva vrcholy hor a vede přes Mlýnické údolí. Projdete se po něm ve výšce 95 metrů a na jeho konci na vás čeká další turistická atrakce – Stezka v oblacích.

Na této stezce budete doslova na dosah korunám stromů a postupným stoupáním se dostanete na její vrchol, kde vás ohromí výhled na vrcholky okolních hor. Odvážnější mohou cestou zpět dolů vyzkoušet tobogán.

Vyšlápněte na nejvyšší horu Beskyd a sjeďte bobovou dráhu

Naplánujte si výšlap na Lysou horu (1323 m. n. m.), vyšší vrchol v Beskydech nenajdete. Dohlédnete z ní na celé Beskydy, Malou Fatru a za hezkého počasí i Západní Tatry. Turisté si vyberou z několika tras, cyklisté mohou zvolit trasu po asfaltace z Papežova. Kromě výhledů vás nahoře čeká restaurace, kde si po túře odpočinete a občerstvíte se.

Spojte výlet na Lysou horu s dalším zážitkem – bobovou dráhou. Najdete ji v nedaleké obci Čeladná pod názvem Boboffka. Na její 834 m dlouhé trase překonáte výškové převýšení 200 m. Dvoumístné boby uhání až 40km rychlostí, ale nemusíte se ničeho bát, jistí je automatické brzdy.

VýletFoto: Shutterstock

Nepodceňte oblečení na horách. Která bunda se hodí na horskou túru?

Oba naše tipy se týkají horských oblastí, nezapomeňte se proto řádně obléct. Počasí se zde mění rychle a déšť nebo silný vítr mohou přijít nečekaně. Zaměřte se proto na outdorové bundyoutdorové bundy a softshellové bundysoftshellové bundy, které neprofouknou a nepromoknou. Volte modely s hřejivou fleecovou vrstvou, protože udrží teplo po celou dobu výletu. Budete se v ní cítit dobře a špatné počasí vám nezkazí zážitek z výletu.

Zdroje info: autor Jiří Šilberský, dolnimorava.cz 

Náhledové foto:

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.