Nejkrásnější přírodní koupaliště v České republice: Kapitola 2

Přístaviště

Pravdou je, že teplá sezóna končí, ale nemusíte věšet hlavu, další nás čeká. Minule jsme si řekli o pár přírodních koupalištích a dnes budeme pokračovat. Na našem území se jich skrývá opravdu hodně, a tak vás na další letní dovolené čeká spousta zábavy a krásy.

1. Pískovna Dobříň

Pokud hledáte přírodní koupaliště, které je zdarma, je to ta nejlepší volba! Dostane se sem každý, nevýhodou může být chybějící občerstvení, ale není nic jednoduššího než si vytvořit občerstvení z domova a rozhodně ušetříte peníze.

2. Přehrada Slapy

Využijte pátou největší přehradu v zemi, Slapy, a oceníte mimořádné koupání a vodní sporty, jako je vodní lyžování nebo plavba lodí. Volná, nádherná příroda a hojnost míst ke koupání, která nebudou tak plná jako běžná koupaliště. Vydejte se na konec týdne a užijte si příjemné chvíle u vody.

3. Řeka Sázava

Potřebujete si udělat výlet s koupáním? Vydejte se do Žďáru nad Sázavou a lehněte si k vodě na břehu řeky. Pro děti je tu písečná pláž se skluzavkou. Budete tu moci i kempovat nebo objevovat sportovní aktivity. Vstup a parkovné jsou zcela zdarma! Budete si tu moct koupit občerstvení a hned se odbavíte! A věděli jste, že je tu i letní kino?

Řeka Sázava
Foto: Pixabay

4. Vodní tok Berounka

Téměř celý tok Berounky je přístupný a vykoupete se v něm. Pozor na koupání u jezů, jsou nebezpečné. Opět se zdarma dostanete i do krásné přírody, kterou najdete za Prahou. Autem sem dojedete za 45 minut. Zkombinujte to s návštěvou hradu Karlštejn a máte vystaráno na celý den.

5. Lom Hříměždice

Známá lokalita pro koupání a zejména pro ty, kteří rádi skáčou do vody. Skutečně se budete moci odrážet z houpačky nebo ponorného prkna. Lom Hříměždice je opravdu krásný normální div a vstup do něj je zdarma. Na břehu je bar, kde si koupíte limonádu nebo něco na zub. Mimořádné opalování je zaručeno.

6. Rybník Vidlák

Vydejte se k rybníku Vidlák, který najdete u lesa. Je přístupný i autem. Kousek od přírodního koupaliště je navíc malý bar. Břehy a úpatí jsou písčité.

7. Jezero Barbora poblíž Teplic

Krásné jezero je otevřeno každý den od 8:00 do 19:00 hodin. Za rodinný pobyt (1 rodič + 2 děti do 15 let) zaplatíte 50 Kč a po 17. hodině platí snížené vstupné. Koupat se budete na 2 březích. Jsou zde různé stánky s občerstvením a hojnost cvičení — budete moci plavat, skákat, plavit se apod.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestovatele.cz

Náhledové foto: Pixabay