Největší závod letošní sezóny míří do Prahy – omezení lze čekat už brzy

Zatímco někdo se na největší závod letošní sezóny těší, jiný si představuje pouze spoustu uzavírek a omezení. Nicméně tentokrát se nemusíte příliš bát, rodinná běžecká série ČEZ RunTour tentokrát rozběhá „jen“ pražský park Ladronka

Už devátý letošní závod se uskuteční 24. září a na jeho startu bude také celá řada známých osobností. Mimochodem – právě v Praze totiž startuje nejvíce běžců – na startovní listině se jich schází až 3000. Mají totiž pestrý výběr – závodit mohou na tři, pět a deset kilometrů. K tomu je potřeba připočítat stovky dětí na Rákosníčkových bězích na 500 a 1000 metrů.

Na koho se můžete těšit

Na závod se nechala pozvat i řada známých osobností, které neváhají nazout běžecké tretry. Své síly tak můžete změřit například s modelkou Nikol Švantnerovou, s mistryní Evropy ve vodním slalomu Amálií Hilgertovou, nejlepším cyklistou paralympijské historie Jiřím Ježkem nebo s bývalou českou profesionální tenistkou Barborou Strýcovou.

Foto: Pixabay

A rozhodně si nenechte ujít ani návštěvu stánků partnerů závodu, ve kterých se mohou běžci nechat namasírovat, zatejpovat, dobít se energií a dopřát si skvělé a zdravé jídlo.

Pomoc pro nevidomé

„Závod bude mít úžasnou atmosféru také kvůli tomu, že se poběží pro dobrou věc,“ upozorňuje Jiří Ježek na charitativní rozměr závodu. „Stačí, abyste své aktivity absolvovali s aplikací EPP – Pomáhej pohybem a následně v ní získané body přidělili vybranému dětskému domovu, kterému pak Nadace ČEZ zašle za tyto body finanční prostředky,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. A to ještě není vše, z každého startovného poputuje 50 korun na konto Nadace Leontinka, která pomáhá nevidomým lidem, a to zejména mladým a dětem.

Zdroj: Největší závod letošní sezóny míří do Prahy: rodinná běžecká série ČEZ RunTour rozběhá pražský park Ladronka | Protext – PR služby ČTK , ČEZ RunTour 2022 (run-tour.cz)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.