Kam vyrazit relaxovat?

Šumava

Každý určitě někdy zažil ten pocit, kdy má všeho nad hlavu a nejradši by se někam utekl. Tak si sbalte pár věcí a navštivte jedno z následujících míst, kde si zaručeně odpočinete a načerpáte síly do dalších dní i týdnů.

Šumavská oáza klidu

Krásné Šumavská příroda, ticho a klid. V parkhotelu Kašperské hory si navíc můžete dopřát i šumavskou bylinnou lázeň a skvěle relaxovat. Mezi další nabízené procedury patří různé zábaly, koupele, masáže. Speciálně pro dámy manikúra, pedikúra a další ošetřovací pečující procedury.  Samozřejmě nechybí ani delikátní gastronomie a víno. A to vše v přírodním prostředí. Nezvyklostí tady ovšem je, že do tohoto hotelu nesmí děti. Je to zřejmě proto, aby nerušilo dětské štěbetání nebo pobíhání po chodbách v hotelu a hosté mohli odpočívat. Co se týká cen, ty závisí na množství procedur, které si objednáte a také zda je hlavní sezona či ne.

Zlatá Morava

Pokud se přesuneme z Šumavy na Moravu, konkrétně na Slovácko, v jeho centru objevíte Bukovanský mlýn. Když sem přijedete, můžete mít pocit, že se tady zastavil čas. Chaloupky jsou jako z pohádky, všude jsou milí a vstřícní lidé. Navíc se budete nacházet ve vinařské oblasti, takže vína tady bude pro všechny dostatek. Jestliže máte rádi i aktivní odpočinek, u Bokovského mlýna je i minigolf nebo cyklostezka. Navíc ceny za ubytování zde nejsou nijak přemrštěné. Cena za dvě osoby na den by neměla přesáhnou1500 korun.

Kouzelné okolí Kuksu

Okolí Kuksu a samotný Kuks nabízí mnoho tipů na výlety a ubytování například v památkově chráněné Jeschkeho vile. A to vše na dohled od kláštera špitálu Kuks. Celý areál patří mezí nejkrásnější památky v Čechách a například sochy od Matyáše Brauna jsou obdivovány po celém světě. Ať už tedy zvolíte chůzi nebo vezmete kolo či kolečkové brusle, vyrazte poznávat tuto krásnou památkovou oblast a její okolí. Ceny tu taky nejsou nijak vysoké.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.